Dění ve třídě

30. 6. 2021 VYSVĚDČENÍ

Rok utekl jako voda a máme tu poslední den školního roku 2020/2021.

V tomto školním roce si pochvalu za práci zaslouží nejen děti, ale i jejich rodiče. Tímto Vám velice děkuji za přípravu Vašich dětí v době distančí výuky. Zvládli jste to na jedničku.

Teď už jsou před dětmi letní prázdniny. Užijte si je hlavně ve zdraví. Občas si však s dětmi můžete potrénovat násobilku a určitě si něco dobrodružného přečíst.

Velmi Vám děkuji za krásné kytky a dárečky, moc si toho cením.

Přeji klidné a pohodové prožití prázdnin a těším na viděnou, hlavně s druháky, v příštím školním roce.

Jitka Elicerová

25. a 28. 6. 2021 VÝLETY DO OTRADIC A NÁMĚŠTĚ

______________________________________________________________________

23. 6. 2021 STAVBY 3. ROČNÍK

Dnes si třeťáci vyzkoušeli geometrii tak trochu jinak. Stačil nám k tomu pouze namočený hrách, párátka a fantazie

22. 6. 2021 VÝLET DO RAPOTIC

Dnešní den jsme si udělali výlet vlakem do Rapotic. Šli jsme si projít stezku v lese, kde jsme potkali několik zastavení s různými prolízkami a hrazdami. Nakonec jsme si šli koupit zmrzlinu nebo občerstvení do obchodu a cestou si prohlédli i rapotickou školu. Vyšlo nám krásné počasí, tak jsme si výlet moc užili.

_______________________________________________________________________________

4. 6. 2021 KOLOTOČE KRALICE

________________________________________________________________________

1. 6. 2021 DEN DĚTÍ

Tento den jsme trávili soutěžemi venku. Rozdělili jsme se na dva týmy a utkali jsme se v 15 disciplínách. Za krásné sportovní výkony jsme získaly zlaté medaile.

19. 5. 2021 Vv VENKU

Dnes jsme využili krásného počasí a vyrazili jsme na výtvarnou výchovu ven, kde za pomoci přírodnin vznikly krásné obrázky.

30. 4. 2021 ČARODĚJNICE

Tento den jsme byli v čarodějnické škole a patřičně jsme se na to i oblékli. Malí čarodějové a čarodějnice se dozvěděli proč se pálí čarodějnice. Určovali ježibaby ve hře Kdo je kdo? Vymýšleli kouzelný lektvar. Vybarvovali čarodějnici Eugénii podle popisu a luštili názvy lektvarů podle správného popisu ježibaby Alfonsie Strašlivé. Nakonec museli ve skupinách splnit 10 úkolů venku i ve škole, za které získali letecký průkaz.

23. 4. 2021 DEN ZEMĚ

Dnes jsme měli vyučování zaměřené na oslavu Dne Země, které bývá 22. dubna.

21. 4. 2021 PÍŠEME PŘÍBĚHY

Konečně jsme zase spolu ve škole a můžeme si užít společného tvoření, tentokrát psaní příběhů. Děti druhého ročníku sládaly a psaly podle obrázků pohádku O třech kůzlátkách a děti třetího ročníku podle předem stanovené osnovy psaly ve skupinách vlastní vymyšlený příběh. Všem se práce vydařila.

12. 2. PRVNÍ LAPBOOK A ČR

Dnes si žáci 3. ročníku zkusili vytvořit svůj první lapbook. Jedná se o interaktivní 3D knihu, kterou si žáci tvoří sami. Společné téma bylo ŽIVOČICHOVÉ. Musím všechny moc pochválit, vznikly krásné lapbooky.

Žáci 2. ročníku dnes tvořili společně plakát České republiky a také si zaslouží velkou pochvalu. Moc se jim to povedlo.

_______________________________________________________________________

28. 1. - SLAVÍME POLOLETÍ

V dnešním dni jsme si užili spoustu her a soutěží. Skládali jsme abecedu nebo vyjmenovaná slova, vymýšleli věty, počítali příklady a snažli se hádat slova pomocí zvuků a pohybů. Vydali jsme se také pátrat po pokladu, nejdříve jsme však museli získat tajný kód. Po získání ukrytého pokladu jsme se vrátili do školy a nakonec jsme si rozdali očekávané pololetní vysvědčení :)

6. 1. 2021 TŘI KRÁLOVÉ

Tento den jsme si užili tematickou dvouhodinovku. :)

17. 12. 2020 BOOMWHACKERS

Když nemůžeme v hudební výchově zpívat, alespoň hrajeme. Tentokrát na boomwhackers. Za necelou hodinu jsme se naučili kousek koledy, poznáte jaké?

4. 12. 2020 - ANDĚLSKÁ A ČERTÍ ŠKOLA

_______________________________________________________________

29. 9. 2020 Proč jsme byli včera doma?

Dne 28. září jsme slavili Den české státnosti, výročí úmrtí sv. Václava. S dětmi jsme si v knihách našli, kdo to byl kníže Václav, pustili jsme si video o jeho smrti, společně jsme si vyplnili kvíz, vybarvili a nalepili jsme Václavovi helmu, poslechli jsme si koledu Dobrý král Václav a nakonec ve výtvarné výchově děti sv. Václava malovali. Moc se jim vše povedlo :)

25. 9. 2020 Konec září u druháků a třeťáků

Na konci měsíce září jsme se zúčastnili pouštění draků, zopakovali jsme si s druháky geometrické tvary, procvičovali jsme se třeťáky násobilku, naučili jsme se další písničku i s tanečkem a ještě dalších spoustu věcí, které jsme nestihli zdokumentovat :)

_________________________________________________________________________________________________________________