Český jazyk - úkoly

Mgr. Ivana Zejdová

Pochvala za slohové práce

Zdravím všechny žáky i jejich rodiče. Děkuji všem, kteří mi poslali své zamyšlení nad současným stavem a děkuji i za krásná přání, která byla mnohdy přílohou emailu.

Téměř ze všech prací jsem vyčetla, že zůstat doma, nemuset ráno vstávat a plnit úkoly jen tehdy, když na to máte chuť a náladu vás baví daleko víc, než sedět od 7.30h v lavici s desetiminutovou přestávkou po každé hodině. Je to skvělá zpráva, protože dokázat se učit sám, dokázat se soustředit a naplánovat si učivo tak abyste je zvládli je moc důležité pro život, důležitější, než kdyby vás někdo vedl školním vzděláváním za ruku. Naučilo vás to samostatnosti, a zároveň si dokážete říct o pomoc ve chvíli, kdy potřebujete.

Další poznatek, který z toho vyplynul je, že trávíte daleko víc času se svojí rodinou, že si máte čas společně hrát, povídat si, a že se společně věnujete i domácím povinnostem. Je to čas, kdy se každý zastaví, nikam nespěchá, protože si právě v téhle chvíli uvědomí, jak důležitá je jeho rodina.

Děkuji všem rodičům za spolupráci, bez které by to nešlo. Vážím si toho, že k práci přistupujete zodpovědně a přeji si, aby se vám práce dařila. Ale hlavně vám přeji hodně zdraví a těším se na naše shledání.

Ivana Zejdová

Aneta Ondráčková