Dění ve třídě

Vánoční dopoledne

Děkuji dětem za krásné chvíle, které zažíváme společně ve škole. I tyto poslední dny před Vánoci byly pohodové, plné radosti z nových věcí a krásných přání všem navzájem. Také Vám všem přejeme krásné a pohodové Vánoce plné radosti a smíchu. Do nového roku přejeme pevné zdraví, štěstí a radosti.

A. K.

Přání k vánocům roku 2011 | Blog o všem trochu jinak.

_______________________________________________________________________________________________________________________________

21. 12. 2021 - Námořnický den - Sněhurka a sedm trpaslíků

Těsně před vánočními svátky jsme vypluli za pohádkou. Nejprve jsme museli pohádku uhádnout - složit název z písmen. Vypravili jsme se za Sněhurkou a každý se stal trpaslíkem. Čekala nás spousta zajímavých úkolů, písničky, obrázková osnova a čtení. Také jsme se jako trpaslíci řadili podle abecedy a zpívali písničku Hej hou .... Nesmělo chybět ani otrávené jablko - hádali jsme hádanky a pak opět zkusili běhací diktát. Musím všechny děti moc pochválit za skvělou práci. Jsou úžasní.

Znáte také pohádku O Sněhurce od K. J. Erbena? Děti už se s ní seznámily a poslouchaly se zatajeným dechem.

I lidové pohádky mají své kouzlo. Krásné Vánoce plné pohádek a kouzel!

10. 12. 2021 - Bobování

6. 12. 2021- Čertí škola:

V pondělí  6. 12. jsme nastoupili do Čertí školy. Někteří z nás se už od rána nemohli dočkat, až za námi přijde Mikuláš, někteří se však báli a byli by radši, kdyby nikdo nepřišel. Hned po příchodu jsme se rozdělili do skupin, každá skupina si vymyslela čertovské jméno a mohli jsme začít soutěžit v různých disciplínách. Házeli jsme brambory do koše, řešili pekelnou slovní úlohu, vymýšleli slova pro andílka, procvičili Mikulášský dech, lepili co nejdelší řetěz atd.  Všichni malí čertíci a andílci plnili úkoly s velkým nasazením. Myslím, že jsme nakonec zvítězili všichni, protože jsme si to náramně užili.

Během našeho zápolení se na nás opravdu přišel podívat Mikuláš s andělem a se svou skupinou čertů. My jsme je však překvapili velmi dlouhou básničkou, kterou se všichni naučili výborně.

Strávili jsme v Čertí škole opravdu příjemné dopoledne.

25. a 26. 10 - Halloween

Na naší základní škole máme strašidelnou půdu. Při oslavách svátku Halloweena se z ní začnou ozývat děsivé zvuky, vrzání, praskání dveří, strašlivé kvílení. Za obrovského rámusu se půda nakonec sama otevře a všichni žáci zůstanou uvěznění ve školní budově, kde musí přečkat děsivou noc. Nocování na podlaze bude všem lámat kosti v těle a nikdo neví, co je do rána čeká …

Opravdu jsme si to užili a i na strašidelnou půdu jsme se během stezky odvahy podívali.

Už dopoledne jsme se učili ve strašidelné škole, skládali jsme slova, obrázky i slova jsme řadili podle abecedy, počítali jsme s duchy, luštili jsme čtyřsměrky, soutěžili, trénovali paměť. Stihli jsme toho opravdu hodně a moc nás to bavilo. Ale teprve navečer jsme se pořádně těšili.

Překonali jsme strach nejen na noční procházce, stezce odvahy, ale hlavně jsme spali sami ve škole! Užili jsme si to!

Děkuji moc rodičům za sladkosti a občerstvení a taky za super spolupráci! Nikomu nic nechybělo a vše proběhlo skvěle. Děti byly úžasné!

1. 10. 2021 Námořnický den - Otesánek

Plujeme  po moři už celý měsíc, zvykli jsme si na strasti, nástrahy a těžkou práci. Dnes jsme se vypravili  za další pohádkou na tajuplný ostrov,  kde na nás číhalo opravdové nebezpečí, protože tu vládne Otesánek, který má stále hlad. Všechny posádky měly velmi těžké úkoly:  počítaly příklady, seznámily se s pohádkou o Otesánkovi, skládaly podle abecedy, co všechno Otesánek snědl. Také změřily své síly v soutěži, při které posádky vymýšlely co nejvíce slov na daná písmena. Poznávali jsme ovoce a zeleninu pouze podle chuti.  Na závěr jsme se zamysleli, co všechno za moudra jsme snědli za celý měsíc září. A bylo toho opravdu dost, musím všechny posádky velmi pochválit za výbornou práci.

Do příští plavby mnoho zdaru

Váš kapitán A. K.

27. 9. 2021 - Dračí den a Drakiáda

V pondělí jsme se vypravili za podzimním sluníčkem, které nakonec opravdu vykouklo. Škoda jen, že více nefoukalo.  Než jsme se vypravili na kopec, řešili jsme ve třídě podzimní úkoly s draky. Větrného počasí jsme se nedočkali, tedy o to více jsme se naběhali. Některé draky vylétly hodně vysoko, jiným se moc ke sluníčku nechtělo, ale i přesto jsme si to užili.

____________________________________________________________________________________________________________________________-

3. 9. 2021 - Námořnický den

Prázdniny utekly a my jsme si opět oblékli námořnická trička a vypluli za poznáním. Před plavbou jsme si zacvičili, uklidili zaprášenou loď a připravili Lodní deníky. Také jsme museli přísahat, že budeme dodržovat pravidla, která jsme se společně pokusili sestavit. Tento rok budeme vyplouvat na pohádkové ostrovy a na prvním z pohádkových ostrovů nás přivítal ten, který každou pohádku otevírá a poté zase končí a nezkazí žádnou legraci. Je to opravdu KAŠPÁREK. Pro námořníky si připravil spoustu zajímavých úkolů, kterých se ve skupinách zhostili na jedničku. Všichni přemýšleli, domlouvali se, pomáhali si, a tak se jim práce velmi dařila. Doufám, že celým rokem proplujeme přímo pohádkově. Přeji všem úspěšnou plavbu!