Ahoj páťáci,

chtěla bych poděkovat těm, co splnili všechny úkoly, které jsem Vám zadala. Jste výborní, a proto Vám právem náleží výborná známka na vysvědčení. Někteří z vás se zatím nepustili do žádného úkolu, což budete muset napravit. Protože je již jasné, že se do konce školního roku neuvidíme při výuce informatiky a někteří z vás nenastoupí ani do školy, proto si vyberte 1 z úkolů a vypracujte povinně!

Pro pilné žáky:

Ten z Vás, kdo by se doma nudil a měl by chuť pracovat, tak jsem měla ještě jeden nápad. Vyberte si vtip - nejlépe ze školních lavic - tak aby byl slušný a dal se publikovat i ve škole. Většinou je vtip rozhovorem mezi učitelem a žákem apod. - ty ale můžeš vybrat různé postavy - i zvířátka, pohádkové bytosti - zkopírovat a do bublin k nim napsat rozhovor. Vznikne takový komiksový vtip.

____________________________________________________________________________________________________________________________________

Křížovky:

Zkuste si vyluštit křížovku od vašich spolužáků:

drive.google.com/drive/folders/1YcxifHStppcsHw8Pxc4BNwK2SedSgwZ-?usp=sharing

Vaše vytvořené prezentace:

Jsou nádherné! Moc děkuji, že jste se pustili do práce. Určitě vám zůstane krásná vzpomínka.  Prohlédnout si je můžete zde:

drive.google.com/drive/folders/1nuRToAR57S5DyLTPHCjdLhtZ2QglO9Rk?usp=sharing

27. 4.

Ahoj páťáci,

někteří z vás se do úkolů vůbec nepustili a někteří už mají oba dva úkoly hotové a těší se na další.

Musím moc pochválit ty, kteří již odevzdali i ten druhý úkol. Jak jsem předpokládala, vznikly nádherné práce plné vzpomínek. Já také ráda vzpomínám, jak jste vstoupili do dveří 1. třídy jako námořníci. Pak zase jako detektivové ve 4. třídě. Myslím, že je na co vzpomínat. Někteří mají dokonce schované sešity z 1. třídy a použili foto svého sešitu do prezentace. Ještě čekám na ostatní, aby jich bylo trochu více, a pak vložím na stránky.

No a pro ty, co už mají hotovo a nudí se, jsem připravila další výzvu. V programu Word nebo jiném textovém editoru - pracovat s tabulkou a vytvořit křížovku pro ostatní žáky. Nejprve si ji musíš promyslet na papír, kolik bude mít řádků, kolik sloupců, kde vznikne tajenka apod. Chce to trochu přemýšlení, ale vy to určitě zvládnete. Je více způsobů, jak můžeš postupovat, taková menší ukázka zde: křížovka.docx (138069).

Mějte se moc krásně a pusťte se do tvoření! Moc se těším.

A. K.

Další úkol:

• Moje cesta v ZŠ Kralice n. Osl.
  • Tvá cesta v ZŠ Kralice nad Oslavou se blíží k cíli, proto se zamysli, co jsi prožil a pokus se zpracovat.
  • Myslím, že byste zvládli vytvořit prezentaci v programu PowerPoint - není to nic těžkého, vkládáš obrázky (fotky) a k tomu přidáváš text úplně stejně jako ve Wordu, jen by to bylo přehlednější.
  • Pokud ti to nepůjde, použij program, který chceš a umíš v něm pracovat.
  • Můžeš využít fotky z historie. Přidej popisky, různé příhody apod.
  • Začni třeba prvním dnem ve škole - Námořníci - pamatujete? Já si na to pamatuju naprosto přesně. Zalistujte třeba Lodním deníkem, koukněte na fotky, zavzpomínejte a zároveň tvořte.
  • Myslím, že by z toho mohly vzniknout pěkné vzpomínkové práce. Já se teda moc těším.

Ahoj páťáci,

tady jsou vaše krásné erby, opravdu jsou velmi vydařené, můžete hádat, kdo je autorem! Už nám jich trochu přibylo. Doufám, že už na nich pracujete i vy. Moc se těším.

Zdravím všechny páťáky!

Doufám, že jste všichni zdraví a těšíte se zpátky do školy. Určitě hodně času trávíte doma u počítače, takže kdybyste měli chuť tvořit, tak budu velmi ráda. V Informatice jste všichni velmi šikovní a naučili jste se toho už spoustu. Mohli byste se pustit do práce. Mám v plánu 2 témata, vyber si, které se Ti bude líbit víc. Pokud se ale nudíš, můžeš zpracovat obě. Hotové práce mi můžete zaslat na můj email: akasparova@atlas.cz

• Můj erb - nakreslete v malování. Vytvořte si vlastní erb podobný erbům středověkých pánů. Přemýšlejte, co vás nejvíc baví, oč se zajímáte, co by vás v erbu nejvíc charakterizovalo a jaké barvy jsou vaše oblíbené.
  • pripravy.estranky.cz/clanky/zadani-domaci-ulohy---erb.html
nebo
  • Moje cesta v ZŠ Kralice n. Osl. - můžeš využít fotky z historie, použij program, který chceš a umíš v něm pracovat. Přidej popisky, různé příhody apod.
Přeji Vám mnoho úspěchů a těším se na Vaše práce! Jste sice potvůrky ukecaný, ale chybíte mi.

Adriana Kašparová