Dění ve třídě

30. 6. 2022 VYSVĚDČENÍ

Děkuji Vám všem za dárečky a sladkosti, udělaly mi opravdu velkou radost. Také chci poděkovat za výbornou spolupráci, protože bez vaší podpory a ochoty by děti vše tak dobře nezvládly.

Přes prázdniny odpočívejte, užívejte sluníčka a zábavy. Nezapomeňte si něco pěkného přečíst, v září mi o tom povykládáte.

Přeji všem krásné a pohodové prázdniny.

Budu se na Vás všechny těšit v září, kdy spolu budeme pokračovat ve 2. a 4. třídě.

PLAVÁNÍ

27. 6. 2022 MINIGOLF

23. 6. 2022 OLYMPIJSKÝ BĚH - 500m

21. 6. 2022 PUTOVÁNÍ S MACHEM A ŠEBESTOVOU

Tentokrát jsme se s Machem a Šebestovou vydali až na daleké Havajské ostrovy, kde Mach s Šebestovou hledali přelomový vynález pana Vorlíčka.

16. 6. 2022 BESEDA SE SPISOVATELEM

Dnes nás navštívil spisovatel Jiří Šandera, aby nám představil své knihy pro děti.

6. 6. 2022 VÝLET DO PERMONIA

31. 5. 2022 PŘEDŠKOLÁCI A SÁZENÍ KYTIČEK

Dnes u nás ve třídě byla návštěva. Přeškoláci se přišli podívat, co už umějí prvňáčci. S těmi si přečetli pohádku O perníkové chaloupce, zkusili si společně vypnit pracovní list a zazpívali si písničku. Po rozloučení s dětmi ze školky se žáci první i tředí třídy vrhli do osazování prostoru před školou. Pomáháli společně s paní Vágnerovou, vytvořit krásnou předzahrádku a určitě se o kytkách i něco dozvěděli.

6. 5. 2022 VESELÉ ZOUBKY

Žáci prvního ročníku se dnes zúčastnili projektu "Veselé zoubky". Podívali se na pohádku o Hurvínkovi, kterému se kýval zub, povídali si o správném čištění zubů, vyplnili si pracovní list a nakonec dostali balíčky se zubní pastou, kartáčkem, přesýpacími hodinami a žvýkačkami. Teď už se všem budou krásně lesknout zoubky jako perličky :)

29. 4. 2022 ČARODĚJNICKÁ ŠKOLA

13. 4. 2022 VELIKONOČNÍ PUTOVÁNÍ + ČISTÁ VYSOČINA

11. - 12. 4. 2022 BAREVNÉ VELIKONOCE

30. 3. 2022 PUTOVÁNÍ S MACHEM A ŠEBESTOVOU

Dnes nás čekala poslední kapitola v knize Mach a Šebestová ve škole. Vydali jsme se dnes s nimu na druhý konec vesmíru na planetu Ťap ťap, kde potkali hodná vrťátka, žáka Čamžu nebo hrozivého Žlabavu.

22. 2. 2022 DIVADLO - O VYTRVALÉM PRINCI

3. 2. 2022 BRUSLENÍ

31. 1. 2022 PUTOVÁNÍ S MACHEM A ŠEBESTOVOU + VYSVĚDČENÍ

Dnes jsme se vydali s žáky 3.B do Zologické zahrady, kde pomocí kouzelného sluchátka nechali všechny zvířata mluvit lidskou řečí. Pak jsme šli podle mapy plnit úkoly opičky Zetky a nakonec nás čekalo vysvědčení za pololetní pilnou práci.

13. 1. 2022 BRUSLENÍ

10. 12. 2021 BOBOVÁNÍ

6. 12. 2021 ANDĚLSKÁ A ČERTÍ ŠKOLA

Dnes se naše škola proměnila na andělsou a čertí. Na děti čekaly různé úkoly, některé i zábavné. A dokonce nás ve třídě navštívil Mikuláš s tlupou čertů a jedním andělem.

1. 12. 2021 TĚLESNÁ VÝCHOVA VE SNĚHU

Využili jsme posledního sněhu a šli jsme se na hodinu Tv provětrat ven.

30. 11. 2021 PUTOVÁNÍ S MACHEM A ŠEBESTOVOU

Tentokrát jsme se vydali s Machem a Šebestovou k jejich slopužákovi Kropáčkovi léčit angínu. Naučili jsme se písničku My jsme žáci 3.B a vyrobili jsme si doplňky, abychom vypadali úplně jako Mach a Šebestová :)

26. 11. 2021 PŘEDÁVÁNÍ SLABIKÁŘE

Dnes jsme museli zachránit princeznu, která pochází ze čtenářského království. K vysvobození jsme museli získat pět kouzelných klíčů od jejích komnat a za odměnu jsme dostali nový Slabikář pro malé čtenáře.

25. - 26. 10. 2021 HALLOWEENKÉ A DUŠIČKOVÉ PUTOVÁNÍ

V pondělní dopoledne nás čekalo spoustu úkolů, kde jsme se i dozvěděli jaký je rozdíl mezi Halloweenem a Dušičkami. Odpoledne nás pak ve škole čekalo tvoření lucerniček, ze kterých vznikly oranžové dýně. Večer už pro nás byla připravena strašidelná stezka, která vedla až na školní půdu. A pak už hurá do spacáků.

Ráno po snídani jsme hráli deskové hry, vykrajovali jsme sušenky a perníky, tvořili jsme jednohubky a šli jsme se provětrat do lesa.

Všechny děti moc chválím, byly úžasné a krásně vše zvládly. Myslím, že si to děti i užily.

Rodičům děkuji za sladkosti a občerstvení.

30. 9. 2021 PUTOVÁNÍ S MACHEM A ŠEBESTOUVOU

Dnes jsme se dočetli, jakou vzácnou pomůcku se vydali hledat Mach a Šebestová. Už víme s čím si v době ledové vařili mamuta a co všechno se člověk musí naučit, když z této doby přicestuje.

____________________________________________________________________________

27. 9. 2021 DRAKIÁDA

S dětmi jsme využili posledních hezkýh podzimních dnů a šli jsme pouštět draky. Moc jsme si to užili, i když vítr moc nefoukal.

3. 9. 2021 PUTOVÁNÍ S MACHEM A ŠEBESTOVOU

Dnes nás čekalo první seznámení s Machem a Šebestovou. Třeťáci nám přečetli, jak přišli žáci 3. B ke kouzelnému sluchátku a co si přáli, aby jim sluchátko splnilo. Pak už jsme začali plnit úkoly do našeho deníku, který nás bude provázet celým putováním za různými dobrodružstvími s Machem a Šebestovou. V kouzelné krabici jsme navíc našli utržené sluchátko a zkoušeli jsme vymyslet různá přání, která bychom si sami nechali od sluchátka splnit. Dětem se práce dařila a proto získali první obrázek do tabulky, kterou během celého školního roku určitě zaplníme celou.

_________________________________________________________________________________________________

1. 9. 2021 PŘIVÍTÁNÍ PRVŇÁČKŮ

Letošní slavnostní vítání prvňáků v naší škole probíhalo netradičně. Kvůli vládním koronavirovým opatřením nemohli být představeni všem žákům a vyučujícím, ale srdečné přivítáni paní ředitelkou a panem starostou samozřejmě proběhlo. Věřím, že i takovéto komorní uvítání se dětem líbilo.

Popis není dostupný.