Dění ve třídě

27. 5. 2017 - Čarodějné dopoledne

Přichází den plný kouzel a splněných přání. My jsme se proměnili v čarodějnice, kouzelníky a čaroděje a vypravili jsme se za Malou čarodějnicí do školy plné kouzlení, zaklínadel a spoustou těžkých zkoušek. I čarodějnice musí chodit do školy, a tak jsme Malé čarodějnici trošku pomáhali. Zkoušeli jsme také odříkávat zaklínadlo splněných přání - uvidíme, jestli se nám naše tajná přání splní. Tunelem jsme se dostali na kouzelné hřiště plné čarodějných úkolů. Ale nejtěžší zkouška nás čekala na závěr. Ti nejodvážnější se vydali do sklepení plného čarodějnic, pavouků, hadů a jiné čarodějné havěti a potvrdili svou odvahu svým vlastnoručním podpisem. V tento den se otevírají skály a ukazují nám své poklady. Našli jsme také poklad? Našli jsme hlavně spoustu odvahy a překonali strach.

A. K.

_____________________________________________________________________________________

 

Naše výtvory:

_____________________________________________________________________________________________________________

12. 4. 2018 - Bongo

Každým rokem se pořádně vyřádíme v některém zábavním parku. Letos jsme se vypravili opět do Bonga, protože se nám tam opravdu velmi líbí. Využili jsme zlevněné vstupenky a opravdu jsme si to tam pořádně užili. Děti byly nadšené a hodně upocené, ale tak to má být. Tak zase příští rok.

A. K.


_________________________________________________________________________________________________________________________

3. 4. 2018 - Den skřítků - Kouzelný les

Všichni skřítci se ocitli v kouzelném lese, kde žije spousta skřítků a zvířat. Luštili jsme jména skřítků, kteří žijí v kouzelném lese, hledali jsme jejich kamarády. Hledali jsme také informace o zvířatech a zapisovali je. Vše nám šlo velmi dobře, možná proto, že jsme také skřítci.

A. K.

_________________________________________________________________________________________________________________

21. 3. 2018 - Divadelní představení - Princezna na hrášku

____________________________________________________________________________________________________________________

31. 1. 2018 Vysvědčení

V tento den jsme se zamýšleli nad tím, co všechno jsme se už naučili, jak jsme šikovní, ale zároveň jsme si říkali, že máme ještě co zlepšovat. Zejména někteří chování, abychom se chovali opravdu jako školáci. 

Někteří pracují s velkým nadšením, jiným se zrovna moc nechce, ale učivo zvládáme velmi dobře. Někteří stihnou v hodinách mnohem více práce než ostatní, berou si aktivně úkoly navíc. Někteří si dokonce berou úkoly i na víkend. Za jejich aktivitu je velmi chválím a oceněni za úkoly navíc byli:

1. místo: Matyáš M.

2. místo: Petr V.

3. místo: Lukáš O.

4. místo: Matyáš B. - ale jistě by je předběhl, kdyby nebyl nemocný.

Moc chválím a hodně štěstí v příštím pololetí.

A. K.

___________________________________________________________________________________________________________

 

30. 1. 2018 Den Skřítků - Na strašidelném hradě

V úterý před vysvědčením jsme se vypravili na strašidelný hrad. Zjišťovali jsme, kdo ve strašidelném hradě bydlí, psali jsme zprávu z hradu a také jsme hrad stavěli z kostek a malovali.

A. K.

__________________________________________________________________________________________________________________

22. 12. 2017 - Rozdávání dárků

 

21. 12. 207 Vánoční besídka

  

5. 12. 2017 -  Čertí škola

Je tu zase den plný očekávání a napětí, jestli přijde Mikuláš, ale hlavně jestli přijdou čerti a sečtou všechny naše hříchy. Abychom si to čekání ulehčili, plnili jsme samé pekelné úkoly. Hledali jsme pravého Mikuláše, čertům a andělům jsme psali jména, zatápěli jsme pod pekelnými kotli a vařili z písmenek slova. Také jsme zkoušeli pekelnou sílu a andělské foukání. No a pak jsme uslyšeli nějaký podezřelý zvuk za dveřmi naší třídy - očekávaná návštěva opravdu přišla. Někteří se museli za své zlobení ve škole vykoupit pěknou sumou dřepů. Ani spočítat jsme to neuměli. Ale čerti nám nakonec dali pokoj a od andílků jsme dostali sladkou odměnu. Tak zase za rok nashledanou!

A. K.

_______________________________________________________________________________________

 

1. 12. 2017 Den skřítků - Sněhurka a sedm trpaslíků

Skřítkové se tento den vypravili za Sněhurkou a sedmi trpaslíky, neboť tuto pohádku velmi důvěrně známe. Seznámili se se jmény trpaslíků, podle příkladů rozdělovali trpaslíkům postýlky, židličky, misky apod. Procházeli lesem plným zvířátek a jen někteří nezmokli pod mraky se slabikami. Protože chybělo hodně dětí, bylo nás ve třídě přesně jako trpaslíků. Každý si tedy vylosoval jednoho trpaslíka a zkoušel ho napodobit, také hledal svou postýlku, lucerničku, krumpáč apod. mezi ostatními podle příkladů.  Nakonec jsme si vyrobili svého trpaslíka. Byl to super výlet do "naší" pohádky. Škoda jen, že nás nebylo víc. Snad příště.

A. K.

_________________________________________________________________________________________________

24. a 25. 10. Halloween ve škole

Vpodvečer jsme se všichni vypravili do strašidelné školy, kde nás čekaly obtížné úkoly. Zejména ten nejtěžší, zůstat přes noc bez rodičů ve škole. Abychom se nebáli jít po tmě na procházku strašidelnými Kralicemi až ke hřbitovu, tak jsme si vyrobili lucerničky, které nám krásně svítily na cestu. Po návratu jsme dostali obrovský hlad, tedy byl čas večeře. Také jsme museli prokázat statečnost a projít stezku odvahy, na jejímž konci nás čekala odměna. Někteří si ji strachem zapomněli vytáhnout ze strašidelné krabice. Byl to obrovský zážitek! No a pak už jen umýt, vyčistit si zuby a spát. Ještě pohádka na dobrou noc, někteří usnuli už u pohádky, jiní až po ní, ale spali všichni velmi dlouho a vyspali se do růžova.

Ráno jsme si zatančili rozcvičku, nasnídali se a zase nás čekala práce. Vyrobili jsme si ježka z přírodnin, kdo chtěl, plnil další úkoly, nebo si děti hrály hry. Na závěr jsme se šli podívat do Muzea, abychom viděli, jak to tam vypadá ve dne, a abychom se seznámili s minulostí Kralic.

Byl to velký zážitek spát ve škole! Tak zase příští rok.

A. K.

_____________________________________________________________________________________

 

Drakiáda

Nejprve jsme pracovali ve třídě, kde na nás číhali samí draci - četli jsme s drakem, počítali s drakem apod. Pak jsme se vypravili s draky ven. Sice krásně svítilo sluníčko, ale nefoukal žádný vítr. Takže nevyfoukal ani rosu z trávy, což bylo velmi nemilé, protože jsme měli velmi zablácené boty a draci nechtěli létat. To byla škoda, protože jinak by to byl príma den. Snad budeme mít příště štěstí.

A. K.

__________________________________________________________________________________________

 

 

6. 10. 2017 Výprava za indiány:

V tento den nás čekalo seznámení s písmenkem I, i, a tak jsme se vypravili za indiány do Ameriky. Den předem jsme si v ČlaP vyrobili indiánské čelenky, abychom byli správní indiáni. Povídali jsme si o indiánech, plnili jsme různé zajímavé úkoly, točili jsme lasem (také na papíře), tančili jsme tanec šamana, malovali jsme indiány apod. Celé dopoledne jsme si užili, ale zároveň jsme se mnoho zajímavého dověděli a naučili. Moc vám to sluší!

A. K.

______________________________________________________________________________________________________________________________

27. 9. 2017 Den skřítků

Celý měsíc už chodíme do školy a pilně se učíme. Naučili jsme se už spoustu básniček, také Hymnu skřítků, některá písmenka a jsme výborní počtáři. Vše jsme si prověřili v tento den, kdy skřítkové přišli za námi do 1. třídy, ale protože mají čepičky, tak jsou neviditelní. Jednoho jsme však svými počtářskými schopnostmi složili a vybarvili. Skřítkové také hledali své domečky, tak jsme jim trošku pomohli, protože oni neumí tak dobře písmenka jako my. Hledali jsme také svůj domeček ve škole podle správného písmenka, hlasovali jsme pro správné jméno třídního skřítka. Pamatujete si, jaké jste mu dali jméno? Vzpomínejte. Na závěr jsme si založili Skřítkův deník a každý si vymyslel své skřítkovské jméno. Doufám, že jste si svůj Den skřítků užili, protože já vás musím všechny moc pochválit za pečlivou práci. Těším se zase příště.

A. K.

 

___________________________________________________________________________________________________________________

 

Slavnostní zahájení školní roku 2017/2018