Dění ve třídě

2. 6. 2017 Na farmě u Čapků

 

Jaro se blíží

První třída se připravuje na jaro jak ve výtvarné výchově, tak v člověku a práci. V předmětu Člověk a společnost se dovídáme podrobnosti o přicházejícím jaru a vyrábíme atlas rostlin, které na jaře rostou.

 

        Motýlci                                            Narcisky

    Atlas rostlin

     

Valentýn

Tvoříme pro ty, co máme rádi:

Naše práce v únoru

Prvňáci se stále učí mnoho zajímavého - např. v předmětu Člověk a svět se dovídají mnoho užitečných informací z první pomoci a na vlastní kůži zkoušejí, jaké to je, někoho ošetřit a zachránit. Ve výtvarné výchově si dávají záležet - blíží se karneval a jejich důležitým úkolem je podílení se na výzdobě sokolovny. 

                       ČlaS                                                       Vv     

             

Tvoříme a učíme se 

Děti z první třídy zdárně pokračují v učení a tvoření i ve druhém pololetí. Po vysvědčení plném jedniček děti pookřály a těší se na všechno, co se naučí ve zbytku školního roku

    Výroba pařezových chaloupek:            Zdravá výživa:  

   

Lednové tvoření první třídy

V lednu děti venku láká hodně zimních radovánek. Ale co dělat, když jsou přes den zavřené ve škole? Připomínáme si zimu alespoň pomocí výtvarné výchovy a Člapu. Nezapomněli jsme ani na zvířátka venku - učíme se je pojmenovat a pomocí modelíny také napodobit. 

Vánoce jsou tu!

První třída přeje všem krásné a klidné vánoční svátky a šťastný nový rok! Učili jsme se válet rohlíčky, abychom mohli pomoct maminkám, pokusili se o prolomení světového rekordu s délkou vánočního řetězu a nakonec jsme si pod stromeček namalovali naše tajná přání.

Andělíčci

Při tvoření Mikulášových pomocníků jsme si povídali o zážitcích z loňské nadílky. Děti se na Mikuláše moc těší!

Výtvarné tvoření 

Naši prvňáčci už se těší na Mikuláše, proto jsme začali s vyráběním čertíků, i když u nás ve třídě sídlí ještě trochu deštivého podzimu s kouzelnými holínkami.

Výtvarné práce září - říjen

 

Takhle tvoří naši prvňáčci...

Halloween

Páteční odpoledne a noc si prvňáčci užili ve škole. Spolu s kamarády ze druhé třídy vyráběli halloweenské lampičky, vykrajovali dýně a připravovali večeři. Ti nejodvážnější šli procházkou do obory. Na cestu si svítíli lampičkami a za bránou obory je čekal poklad, který strážil kostlivec a duch. Odvahu nakonec sebrali úplně všichni a každý si odnášel do školy něco ze střeženého pokladu. Ve škole nás ale hned po večerce čekala ještě stezka odvahy. Bloudit tmavými zákoutími staré budovy školy nebyla žádná legrace, ale i přes to nakonec všichni našli cestu zpět do svých vyhřátých pelíšků.  Ráno před snídaní jsme si ještě všichni protáhli záda v tělocvičně a plni dojmů jsme odcházeli domů.....

 

_________________________________________________________________________________________________________________________

Divadlo v MŠ

V pátek 26. 10. jsme s prvňáčky zavítali do mateřské školy na poučné představení divadla Šikula s názvem Soubor tří pohádek.

 

 

__________________________________________________________________________________________________________

Prvňáčci pouští draky

 

 

________________________________________________________________________________________________

 

1. září

Děti poprvé usedly do lavic...

 

_____________________________________________________________________________________________________

Třída pro prvňáčky

Prvního září nastoupilo do prvního ročníku devět nových žáčků. Ve škole na ně čekala spousta nových kamarádů, malinká vyzdobená třída