Z lavic hurá do obory

27.06.2016 13:49

                       

 

Ve čtvrtek 23. 6. 2016 strávili třeťáci netradiční dopolední vyučování v oboře. Nejprve je čekala příjemná procházka se zajímavým výkladem pana revírníka Josefa Homoly. Dozvěděli se například, proč je obora evropsky významnou lokalitou, které živočichy v ní můžeme pozorovat a dokonce se jim podařilo zahlédnout i stádo daňků. V parném dopoledni bylo pod mohutnými stromy velmi příjemně a exkurzi zakončil pan revírník přímo v historickém letohrádku. Bohaté paroží, chládek, konečně klid od mravenců, prostě pohoda. Dětem se ani nechtělo zpátky ven.

Tímto však pobyt v oboře nekončil. U rybníka se děti nasvačily a rozdělily se do trojic. Čekala je zpáteční cesta s pozorováním zvířat, tentokrát však na obrázcích. Podaří se jim si všechna zvířátka zapamatovat? Dobrý pozorovací talent prokázaly a paměť potrénovaly všechny děti.

A co tu vlastně roste za stromy? Ještě se společně porozhlédnout, vyrobit  otisky kůry a zpátky do školy. Učili jsme se vlastně, nebo ne?

Ve třídě čekal na děti poslední úkol. Výtvarně vyjádřit dobrého ducha – skřítka obory, který děti na procházce zcela jistě provázel, ale nikomu se nepodařilo jej spatřit. Všechny se totiž cítily velmi dobře a dokonce zapomněly i na zlobení. Příští rok se do obory určitě vrátí.

Mgr. Šárka Uhrová

 

Další fotky na: goo.gl/photos/GvwiZeBKMeaDBvwd6