Projektový den Řemesla

17.02.2016 10:57

 

Projektový den Řemesla

Co se vyrábí v zámečnické dílně? Co má na starosti výpravčí železniční stanice a kolik úsilí musí vynaložit například na stažení závor na přejezdu? To se dozvěděli a taky zkusili třeťáci na vlastní kůži v pátek 5. února 2016 v rámci projektového dne Řemesla.

Děti nejprve navštívily zámečnické dílny pana Casky a pana Kašpara, kde byly podrobně seznámeny s vybavením a provozem dílen. Poté se vydaly na nádraží za panem výpravčím Benáčkem, který dětem připomenul zásady chování v železniční dopravě a názorně dětem ukázal provoz železniční stanice. Děti si mohly samy vyzkoušet, že stažení a vytažení závor je práce pro siláky!

Po návratu do školy se holky a kluci proměnili na perníkáře, zeměměřiče, redaktory, ševce a zedníky a otestovali šikovnost vlastních ručiček, týmovou spolupráci a další dovednosti. Změřit třídu, nazdobit perníčky nebo připravit rozhovor s paní ředitelkou nebyl pro děti žádný problém. O jejich šikovnosti svědčí fotografie v naší fotogalerii.

Mgr. Šárka Uhrová

Další fotky na:goo.gl/photos/q1cPJH2AsGc5mN6u9