Halloween 2015

09.11.2015 13:09

A je tu podzim a s ním přichází Halloween. V pondělí 26. října v 17 hodin se sešli kluci a holky ve třídě, aby strávili společně strašidelný večer, noc a další den.

Nejprve se děti pustily do výroby lampiček. Poté následovala příprava pochutin k večeři. Třeťáci dostali za úkol přichystat pro ostatní děti tousty a banánky v čokoládě. Děti prokázaly velkou šikovnost a s velkou chutí ochutnávaly nejen svoje kulinářské výtvory, ale i dobroty dětí z jiných tříd. Po večeři čekala děti dlouho očekávaná stezka odvahy - kdo bude nejodvážnější a nakoukne i do tvrze? Velká pochvala patří všem dětem, které se na stezku odvahy vydaly a dokázaly, že strašidel se rozhodně nebojí. Usínání ve třídě bylo náročné, ale před půlnocí už spali i ti nejupovídanější.

O budíček o šesté hodině ranní se postaraly kostelní zvony. V tu chvíli bylo po spánku a všichni hurá ze spacáků. Ranní hygiena, rozcvička s Bobem a Bobkem a Brumíkem a k snídani výborné buchty od čtvrťáků. To už se děti nemohly dočkat, kdy se konečně pustí do dlabání dýní. Výsledek velkého snažení je vidět na fotografiích.

A proč vlastně slavíme Halloween? To se děti dozvěděly ve strašidelné hodině halloweenské angličtiny s paní učitelkou Harestovou. Zazpívaly si, zatančily, zasoutěžily a zbývalo jen poslední – uklidit třídu.

Plni dojmů a společných zážitků jsme se v úterý 27. října v pravé poledne rozcházeli na podzimní prázdniny, které právě začínaly.

Šárka Uhrová

Další fotky na: cms.zsamskralice.webnode.cz/tridy/a3-trida/fotogalerie-4-a-5-rocnik/