OLYMPIJSKÝ BĚH 23. 6. 2022

Ve čtvrtek 23. 6. 2022 jsme se účastnili T-mobile olympijského běhu na fotbalovém hřišti. Všichni účastníci úspěšně doběhli do cíle a byli odměněni diplomem, medailí a sladkostmi. 
 
 
__________________________________________________________________________________

VÝLET DO PLANETÁRIA20. 6. 2022

V pondělí 20. 6. 2022 jela  naše školka do PLANETÁRIA BRNO, kde děti zhlédly pohádku JAK PEJSEK A KOČIČKA LETĚLI KE HVĚZDÁM.
Děti se seznámily s  orientací na hvězdné obloze a učily se pojmenovat souhvězdí. Celý výlet se vydařil a dětem se moc líbil.
 
________________________________________________________________________________________________________________________________
 

SPANÍ PŘEDŠKOLÁKŮ V MŠ 17. 6. 2022

V pátek 17.6.2022 proběhlo spaní předškoláčků v MŠ. Naši předškoláci se na tuto akci dlouho těšili, jelikož to bylo poprvé a vlastně i naposled, kdy měli možnost spát ve školce přes celou noc. A přespáním ve školce bez rodičů potvrdili, že už jsou velcí šikulové. Celé páteční odpoledne, večer a noc jsme prožívali velké dobrodružství.

 
 
_______________________________________________________________________________________________________________________________
 
 

SÁZENÍ BYLINEK NA ZAHRADĚ MŠ 3. 6. 2022

V pátek 3. 6. 2022 jsme s paní Vágnerovou vysazovali bylinky na školní zahradě. Nejdříve jsme se seznámili s různými druhy bylinek, poznávali jsme je podle vzhledu a vůně. Poté jsme se společně pustili do práce a hned se z nás stali opravdoví zahradníci. 
__________________________________________________________________________________________

NÁVŠTĚVA U KONÍ 2. 6. 2022

 
Ve čtvrtek 2. 6. 2022 jsme se vypravili na statek, kam nás pozvala Gábinka Daňková. Děti měly možnost vidět několik koní, vyzkoušet si hřebelcování, prohlédnout si výběh, stáje a přepravník koní. S velkým zaujetím jsme si vyslechli zajímavé informace, jak se starat o koně. A na závěr nás čekala příjemná projížďka na koních. Všechny děti byly nadšené a moc se jim u Gábinky líbilo. 
Především chceme poděkovat manželům Daňkovým za krásně prožité odpoledne a moc pěkný program. Byl to pro nás velký zážitek. :) 
 
 
________________________________________________________________________________________________________________________________

 

DEN DĚTÍ 1. 6. 2022

Podívejte se na fotky, jak jsme společně prožili DEN DĚTÍ. 

Počasí nám přálo, tak jsme neváhali a venku si užili kreativní dopoledne s malováním křídami.

________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 Hudební program s obrázky

V pátek 27. 5. 2022 naší školkou zněly samé krásné písně. Děti se účastnily hudebně-vzdělávacího programu. Zazpívaly si známé písně a doprovodily je drobnými pohybovými cviky. Program se prolínal krásnými obrázky a hrou na kytaru. Také poznávaly názvy písní a popisovaly děje  podle obrázků. Celé dopoledne se školkou rozléhala hudba a radostný zpěv dětí.

                                                                                                                                                                                                    

Světový den včel

V úterý 24. 5. 2022 nám Míša V. povídal o včelách, o jejich životě a představil nám náčiní, které včelař ke své práci potřebuje. Děti povídání ohromně bavilo, prohlížely si ze zájmem knihy o včelách a také si prohlédly živého trubce, o kterém bylo také zajímavé povídání. Děti si také přivoněly k včelím plástům, které Míša přinesl a vyrobily si vlastnoručně svíčky na památku. Bylo potěšitelné, že skoro všem dětem vosk voněl. Moc děkujeme rodičům a Míšovi s Leničkou za tuto možnost dozvědět se přínosné informace a doufáme, že nebyla poslední.

                                                                                                                                                                                        

ČARODĚJNICKÉ DOPOLEDNE

Ve čtvrtek 28. 4. 2022 se to u nás ve školce od rána hemžilo malými čarodějnicemi a čaroději. Během dopoledne jsme si stihli zakouzlit, zatancovat, zasoutěžit, proletět se na koštěti a nazdobit si svého čarodějnického hada. Za odměnu jsme si mohli vytáhnout sladkou odměnu z kouzelné krabice. Nakonec jsme společně hledali poklad na zahradě, který nám schovala samotná čarodějnice. Čarodějnický den se vydařil se vším všudy a my si ho společně užili.

                                                                                                                                                                               

Sázení stromů na školní zahradě v MŠ

Žáci základní školy společně s dětmi ze školky vysázely stromy na naší zahradě. Všichni se do sázení stromů a keřů aktivně zapojili. Zúčastněným moc děkujeme za pomoc a těšíme se na další spolupráci.

  

                                                                                                                                                                               

 

O VYTRVALÉM PRINCI

V úterý 22. 2. 2022 jsme se zúčastnili představení v ZŠ. Pohádka se jmenovala "O vytrvalém princi" a bylo to vyprávění o princi, který se postavil samotnému čaroději, aby vysvobodil svoji vyvolenou princeznu z vězení. 

                                                                                                                                                                                        

 

KARNEVAL V MŠ

Měsíc únor je neodmyslitelně spojen s karnevalem. Proto i u nás ve školce 10. 2. 2022 proběhl karnevalový rej plný krásných masek. Naše školka se hned zaplnila spoustou pohádkových postaviček a superhrdinů. Hned po svačince začal ten pravý karnevalový rej masek, her a různých úkolů, které všichni bravurně zvládli. Všechny masky byly zajímavé, pestré a každá měla své kouzlo. Každá byla "ta" nejhezčí, proto si všechny zasloužily odměnu. Byl to super karneval, který jsme si všichni užili.

                                                                                                                                                                                              

 

Pečení masopustních koláčů

 

Ve čtvrtek 3. 2. 2022 jsme si ve školce s dětmi upekli bezlepkové masopustní koláče, které si děti odnesly domů. A protože byl recept jednoduchý, tak se s vámi o něj podělíme a můžete si koláče zkusit upéct i doma. Snad se dílo podaří, jako nám všem ve školce. 

Přejeme zdravé mlsání!

 

                                                                                                                                                                      

 

Maňáskové divadlo 

 

V pátek 7. 1. 2022 nás v mateřské škole navštívilo maňáskové divadlo s pohádkami: "Budka v poli, Budulínek a Máša a medvěd". Tři pohádky byly obohacené písničkami a básničkami, které vtáhly děti do děje od samého začátku. Medvěd a zvířátka v budce dětem předvedla, jak si mají kamarádi pomáhat. Budulínek zase dětem připomněl, že nesmí nikomu cizímu otevírat a musí poslouchat dědečka a babičku. A Máša, která zabloudila v lese už si bude pamatovat, že nesmí nikam daleko chodit, aby se neztratila.

                                                                                                                                                                          

 

ŽONGLÉRSKÉ PŘEDSTAVENÍ V ZŠ

V pátek 17. 12. 2021 jsme se zúčastnili představení v ZŠ. Žonglér si pro nás připravil Pirátskou show, kde nebyla nouze o nebezpečnější kousky, které mohou provádět jen a pouze piráti. Ani tentokrát nechyběly kouzelnické triky, do kterých byly zapojeny i děti.

                                                                                                                                                                             

Vánoční nadílka v MŠ

Ani ve školce na nás Ježíšek nezapomněl. Děti společně nazdobily vánoční stromeček a Ježíšek jim nadělil spoustu krásných hraček, se kterými si hned s nadšením pohrály. Kluci měli radost z nového fotbálku a stavebnic a holky zase z nových panenek. Menší dáreček si děti mohly odnést i domů. Vánoční dopoledne jsme si všichni moc užili. Připravili jsme si i dětský punč, jednohubky a ochutnali vánoční cukroví. 
Zpívání u vánočního stromečku ZDE
 
                                                                                                                                                                                               

 

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA V MŠ

V pondělí 6. 12. 2021 nás ve školce navštívil Mikuláš. Došel i s věrnými pomocníky - andělem a čertem. Za krásnou básničku a písničky nás Mikuláš s andělem obdaroval malinkou sladkostí, medailí za statečnost a dokonce jsme si mohli pohladit čerta. Za rok se na nás přijdou opět podívat a my jim slíbili, že budeme hodní celý další rok a nebudeme zlobit maminku, ani tatínka.


                                                                                                                                                               

PEČEME DÝŇOVÉ MUFFINY 

V týdnu od 18. 10. – 22. 10. máme ve školce dýňový týden. Dýňováním a dlabáním dýní to ovšem neskončilo. Máme spoustu aktivit, soutěží, cviků, ale co by to bylo bez nějaké sladké dobroty. Ve třídě malých dětí jsme si upekli dýňové muffiny, které jsme dali všem ve školce ochutnat. Paní kuchařky říkaly, že jsme šikovní pekaři. A protože byl recept jednoduchý, tak se s vámi o něj podělíme a můžete si muffinky upéct i doma s dětmi. Budeme rádi, když nám pošlete fotku, jak se vám povedly muffiny upéct.

_______________________________________________________________________________________________________________________________

 

DÝŇOVÁNÍ V MŠ 18. 10. 2021

 V pondělí jsme si v MŠ užili hezké tvořivé dopoledne a společně si vytvořili dýňová strašidélka.  S velkým nadšením všechny děti pilně vydlabávaly dýně a musíme říct, že se výtvory všem moc podařily. :)

 

_________________________________________________________________________________________________________________________________

MAŇÁSKOVÉ DIVADLO V MŠ 11. 10. 2021

Hned začátkem týdne nás čekalo ve školce maňáskové divadlo, na které jsme se všichni těšili. 

V představení jsme mohli vidět několik naučných pohádek - O holčiččce, která si neuměla hrát, Jak se máme ráno pořádně nasnídat, O lakomé myšce, O vlkovi a ovečce, Mořské dobrodružství. 

Děti představení zaujalo a nadšeně se zapojovaly do zpěvu.  

 

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________

 

ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY  30. 6. 2021

 "  To jsou naši předškoláci, dalo jim to velkou práci, než se sešel s rokem rok, udělali velký skok. A teď půjdou do školy, budou dělat úkoly, naučí se číst a psát, krásy naší země znát. "

 

________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

DOBRODRUŽNÁ CESTA  24. 6. 2021

Ve čtvrtek jsme se vydali s naší MŠ na dobrodružnou cestu v Kralicicích. Cestou nás čekalo putování se skřítkem, který pro nás měl přichystáné povídání a spoustu zábavných úkolů, her, sladkých dobrot a nechyběl ani pklad. :) 

 

 

_________________________________________________________________________________________________________________________________

ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY 18. 6. 2021

Nastal nám konec školního roku a s ním i loučení s předškoláky. Společně jsme zavzpomínali na krásné roky prožité ve školce, zahráli si spoustu her a užili si společný podvečerní čas ve školce. 

 

 

_________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Ukázka výtvarných prací na téma VŠUDE HROZÍ NEBEZPEČÍ (14. - 18. 6. 2021)

 

třída malých dětí

   

 

třída předškoláků

__________________________________________________________________________________________

 

 

 

 

 

Ukázka výtvarných prací na téma CESTOVÁNÍ (7. - 11. 6. 2021)

___________________________________________________________________________________________

 

 

 

KOLOTOČE 4. 6. 2021

Tolik radosti a úsměvů nám vyčarovala návštěva kolotočů v Kralicích :)

 

________________________________________________________________________________________________________________________________

DEN DĚTÍ 1. 6. 2021

Podívejte se na fotky, jak jsem si užívali společný hezký čas na DEN DĚTÍ. 

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Ukázka výtvarných prací na téma MŮJ DOMOV (1. - 4. 6. 2021)

 

malé děti                                                                                                           

                         

 předškoláci

 

 

___________________________________________________________________________________________

Ukázka výtvarných prací na téma ZAHRADA KVETE A VONÍ (24.5. - 28.5. 2021) 

 

třída mladších dětí

třída předškoláků

_______________________________________________________________________________________________________________________________

 

PAPÍROVÉ KOUZLO

Tento týden si ve školce povídáme o rozkvetlých kytičkách na zahradách a lukách. Na toto téma jsme si s dětmi ve školce udělali pokus a vytvořili jsme si rozkvetlou jarní louku. 

Podívejte se na video a fotografie, jak se nám pokus s rozkvetlými květinkami povedl. 

 

 video - ZDE

________________________________________________________________________________________________________________________________

Ukázka výtvarných prací na téma POVOLÁNÍ  (17. 5. - 21. 5. 2021)

 mladší děti

 

________

předškoláci 

_______________________________________________________________________________________________________________________________

 

20. 5. 2021 mezinárodní den včel

 

Málokdo ví, že 20. května je mezinárodní den včel. Ve školce nám tento den připomněl Míša Vala, který nám přinesl ukázat včelařské pomůcky a popovídal nám o důležitosti včeliček, o výrobě medu a donesl nám ochutnat i jejich domáci med. Míša rád pomáhá s včelařením, a proto nám s velkým nadšením vše hezky povídal a ukázal :)

________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Ukázka výtvarných prací na téma POVOLÁNÍ (HASIČI) 10.5. - 14.5. 2021

mladší děti

_____________________________________________________________________________________________________________________________

Ukázka výtvarných prací na téma POVOLÁNÍ  10. 5. 2021 - 14. 5. 2021

předškoláci

____________________________________________________________________________________________________________________________

 

Ukázka výtvarných prací na téma  MAMINKY MAJÍ SVÁTEK (RODINA A NEJBLIŽŠÍ)  3.5. - 7.5. 2021

 

_____________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

ČARODĚJNICKÝ DEN 30. 4. 2021

 Podívejte se na naše zážitky z čarodějnického  dne v MŠ. Užili jsme si den plný kouzel, čarování, překvapení a spousty zábavných souteží. 

________________________________________________________________________________________________________________________________

 

UKÁZKY VÝTVARNÝCH PRACÍ DĚTÍ 

Vážení rodiče, vzhledem k tomu, že nemůžete momentálně chodit do budovy MŠ, tak vám alespoň prostřednictvím internetových stránek chceme ukázat, jak jsou vaše děti šikovné. 

 

Ukázka výtvarných prací na téma ČARODĚJNICE  (26. - 30. 4. 2021)

 

_______________________________________________________________________________________________________________________________

 

Ukázka výtvarných prací na téma DEN ZEMĚ  (19. - 23. 4. 2021)

 

__________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Ukázka výtvarných prací na téma HMYZ NA LOUCE A ZAHRADĚ(12. - 16. 4. 2021)

 

Děti kreslily, co viděly v mikroskopu, při pozorování částí hmyzu. 

___________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________

 

 

Ukázka výtvarných prací na téma HMYZ NA LOUCE A ZAHRADĚ(12. - 16. 4. 2021)

 

 

PONOŽKOVÁ VÝZVA 21. 3. 2021

 

Dnešní den se nese ve znamení ponožek a naše mateřská škola se tímto snaží podpořit lidi s Downovým syndromem. 21.3. - právě 21.chromozom mají tito lidé hned 3 krát. 

A proč zrovna ponožky?

 Protože nožky patami k sobě znázorňuji právě chromozom X, který mají lidé s Downovým syndromem navíc a liché ponožky podtrhnou jeho výjimečnost.

 

Děkujeme za vaše fotky- FOTOGRAFIE ZDE 

 

 


 

 

 

__________________________________________________________________________________________________________________________

    

KARNEVAL V MŠ 26.2.2021

V pátek 26.2.2021 se naše školka proměnila v karnevalový bál. Děti čekalo spustu soutěží, diskotéka, malování balónků, promenáda v karnevalových škraboškách a nechyběla ani tombola. Celý den jsme zažívali spoustu legrace:).

 

      

________________________________________________________________________________________________________________________________

TĚŠÍME SE NA VÁNOCE prosinec 2020

 

UKÁZKY VÝTVARNÝCH PRACÍ DĚTÍ 

Vážení rodiče, vzhledem k tomu, že nemůžete momentálně chodit do budovy MŠ vám prostřednictvím internetových stránek chceme ukázat, jak jsou vaše děti šikovné. 

 

 

Ukázka výtvarných prací na téma KARNEVAL (22. - 26.2.2021)

 

 

 


___________________________________________________________________________________________

 

 

 

 

Ukázka výtvarných prací na téma MASOPUST (15. - 19.2.2021)

 

práce mladších dětí

práce starších dětí

 __________________________________________________________________________________________

 

 

Málá ukázka výtvarných prací na téma z pohádky do pohádky (1.- 12.2.2021)

 

práce mladších dětí

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

práce starších dětí

________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

 

 

TĚŠÍME SE NA VÁNOCE prosinec 2020 

Celý měsíc prosinec se nese v duchu Vánoc. Všichni si užíváme krásnou vánoční atmosféru, vyrábíme různé vánoční ozdoby a dárečky, povídáme si o zvycích a tradicích, připomínáme si hlavní smysl Vánoc a těšíme se, až za námi příjde Ježíšek. Abychom věděli, kolik dní ještě zbývá do Štědrého dne, tak nezapomínáme každý den otevřít náš adventní kalendář ve školce. Ikdyž se nám zdá čekání na Vánoce dlouhé, dnes jsme se sami přesvědčili, že Vánoce jsou už opravdu blízko. Dokonce už dnes ve čtvrtek nás ve školce navštívil Ježíšek. Od samého rána jsme měli ve školce sváteční atmosféru. Zpívali jsme koledy, pochutnávali si na vánočním cukroví, dětském punči a radovali se, že jsme všichni spolu. Ježíšek určitě moc dobře věděl, že u nás ve školce jsou šikovné děti, které si moc hezky hrají a nadělil nám spoustu krásných hraček a zábavých her. 

..Vidět rozářené oči dětí, je ten nejkrásnější dárek.

 

________________________________________________________________________________________________________________________________

 

NÁVŠTĚVA MIKULÁŠE V MŠ 4. 12. 2020 

Páteční dopoledne pro nás ve školce bylo vyjímečné. Navštívil nás svatý Mikuláš s čertem.

 Děti zazpívaly několik písniček, povídaly básničky a za to je Mikuláš odměnil sladkým balíčkem a od čerta dostaly čertovské vysvědčení. Ikdyž se některé děti trochu bály, společně jsme si tuto milou mikulášskou návštěvu užili.  

 

________________________________________________________________________________________________________

 

ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU

Dne 29. 11. 2020 v 17 hodin, se před mateřskou školou rozsvítil vánoční strom, i když letos poněkud netradičně, za doprovodu vánočních koled a písní z místního rozhlasu. Přestože nic nenahradí předvánoční atmosféru tak, jako když se všichni společně setkáme, ale věříme, že příští rok se opět sejdeme před naší školkou.

                                                                                                                                                      

 

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ V ZŠ 14. 9. 2020

V pondělí 14. 9. 2020 jsme si užili divadelní představení v ZŠ. Přijeli za námi divadelníci s pohádkou - ZE STARÉHO MLÝNA. Vodník s mlynářem se postarali o velkou legraci, a tak nám nikomu nechyběl úsměv na tváři.

__________________________________________________________________________________________________________________________________

ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY 26. 6. 2020

Všechno jednou končí... A tak byl pátek pro naše předškoláčky posledním dnem ve školce se svými kamarády. Společně jsme se hezky rozloučili písničkami, pasováním na školáky a předáním darečků na památku. Uteklo to jako voda a z našich malých dětiček vyrostli šikovní a velcí školáci. Všichni  ze školky jim přejeme krásné prázdniny a v září úspěšný nástup do školy :)

__________________________________________________________________________________________________________________________________

KOLOTOČE 15. 6. 2020

O víkendu byla v Kralicích pouť, proto nás se školkou čekalo příjemné pondělní dopoledne. Navštívili jsme kolotoče, lepší začátek nového týdne jsme si snad nemohli ani přát. Nešlo přehlédnout tu obrovskou dětskou radost a zář v očích, když děti mohly prožít dopoledne na kolotočích. 

__________________________________________________________________________________________________________________________________

DEN DĚTÍ- 1. 6.  2020

 Dnešní den jsme si společně užili na školní zahradě a formou her jsme si připomenuli dnešní svátek dětí. Zažili jsme velké soutěžení a spoustu legrace při hledání pokladu. Na děti čekala sladká dobrota a diplom za odvahu a šikovnost v soutěžích. 

 

________________________________________________________________________________________________________

KARNEVAL - 19. 2.  2020

 

Spoustu legrace, nadšení, zábavných her a soutěží, diskotéky v kostýmech a mnoha dalšího jsme si společně užili v karnevalový den :). 

 

_______________________________________________________________________________________________________________________________

 

SNĚHOVÉ RADOVÁNKY - ÚNOR 2020

 

Konečně se venku objevil sníh, tak jsem neváhali a šli jsme prožít sněhové dopoledne. Ikdyž sněhu nenapadlo mnoho, společnými silami jsme jednoho velkého sněhuláka zvládli. 

________________________________________________________________________________________________________________________________

VÁNOČNÍ NADÍLKA V MŠ - 17. 12. 2019

Tak už jsme se také dočkali a konečně přišel Ježíšek i k nám do školky. Donesl nám spoustu dárečků a nových hraček. Krásné Vánoce nám přišel popřát i pan starosta s paní Sochorovou a paní Góreckou, kterým jsme zazpívali vánoční koledy a ukázali jim, co nám Ježíšek všechno nadělil.
_______________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

MIKULÁŠ V MŠ - 5. 12. 2019 

Ve čtvrtek 5. 12. 2019 nás přišel navštívit do školky Mikuláš. Měl s sebou i své věrné pomocníky - andílky a čertíky. Nikoho si ale čert v pytli neodnesl a za krásnou básničku a písničku nás Mikuláš s andílky obdaroval malinkou sladkostí a chlupáči nám dokonce dovolili pohladit si i jejich kožíšek. Všem jsme potom slíbili, že budeme i další rok moc hodní.
 

 

________________________________________________________________________________________________________________________________
 

Rozsvícení vánočního stromečku - 2. 12. 2019

Rok se s rokem sešel a už jsou tu opět po roce, krásné a veselé Vánoce. 2. 12. 2019 jsme společně před školkou rozsvítili vánoční strom. Zazpívali jsme vánoční písně a koledy, řekli jsme i nějakou tu básničku všem, co se přišli na nás podívat. Nesměl chybět i vánoční jarmark, kam jsme vyrobili moc hezkých věci a určitě všechny moc potěšily a odnesli si krásný dáreček na památku. Atmosféra to byla opravdu vánoční a už se moc těšíme na Ježíška.
 
________________________________________________________________________________________________________________________________
 
 

DUDÁCI V ZŠ - 25. 10. 2019

   25.10. 2019 jsme se účastnili hudebního představení v ZŠ. Děti byly zábavnou formou seznámeny s hudebním  nástrojem z různých zemí - DUDY. 

Děti byly do představení zapojeny a rázem se z nich staly nadšení muzikanti. 

 

________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

_______________________________________________________________________________________________________________________________

DÝŇOVÁNÍ U MATUŠŮ 18. 10. 2019

 

V pátek jsme zažili ve Lhoticích zábavné dopoledne. Jeli jsme k Matušům na dýňování. Každý se do vyváření dýňových strašidélek pustil s velkým nadšením a fantazií :) 

PODZIMNÍ RADOVÁNKY A ZAMYKÁNÍ ZAHRÁDKY říjen 2019

 

________________________________________________________________________________________________________________________________

DIVADLO ŠTERNBERK V MŠ 10.10.2019

Ve středu 10.10. 2019 jsme měli ve školce maňáskové divadélko. Během divadelního představení byly odehrány 3 pohádky - O perníkové chaloupce, O pyšném klubíčku, O kohoutkovi a slepičce. Součástí pohádek bylo ponaučení a společné zpívání.  Všechny tři pohádky se dětem moc líbily. 

 

_________________________________________________________________________________________

 

DIVADLO V ZŠ 2.10.2019

 

Jelikož děti mají rady pohádky, tak jsme neváhali a účastnili se divadélka v ZŠ. Pohádka PRINCEZNA NA HRÁŠKU nezklamala a u dětí vzbudila velké nadšení. :)

 

 

_______________________________________________________________________________________________________________________________

ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY 28.6. 2019

 

Každý začátek má i svůj konec..  To samozřejmě platí i pro letošní předškoláčky. V pátek prožili naši předškoláci svůj poslední den ve školce a my jim přejeme, aby se v další etapě života měli dobře a nástup do zakladní školy zvládli s úsměvem a nadšením. 

 

________________________________________________________________________________________________________________________________

DIVADLO ŠTERNBERK V MŠ 10.10.2019

 

SPANÍ PŘEDŠKOLÁKŮ V MŠ 21.6. 2019

V pátek 21.6.2019 proběhlo spaní předškoláčků v MŠ. Naši předškoláci se na tuto akci dlouho těšili, jelikož to bylo poprvé a vlastně i naposled, kdy měli možnost spát ve školce přes celou noc. A přespáním ve školce bez rodičů potvrdili, že už jsou velcí šikulové. Celé páteční odpoledne, večer a noc jsme prožívali velké dobrodružství. 

 

 

 

________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

POUŤ V KRALICÍCH 21.6. 2019

 

Ke každé pouti neodmyslitelně patří i kolotoče. A protože je děti mají tolik rády, nesměli jsme tam se školkou chybět. 

_________________________________________________________________________________________________________________________________

 

NÁVŠTĚVA MUZEA V KRALICÍCH -18.6. 2019 

 

V úterý 18.6.2019 jsme již tradičně navštívili muzeum v Kralicích nad oslavou.  Měli jsme možnost vidět, jak probíhal knihtisk, prošli jsme si muzeum a podívali se i do tvrze. 

 

________________________________________________________________________________________________________________

 

 

VÝLET DO PLANETÁRIA BRNO 10. 6. 2019 

V pondělí 10. 6. 2019 naše školka jela na výlet do PLANETÁRIA V BRNĚ. Čekalo nás vyprávění o hvězdách, planetách, sluneční soustavě a Měsíci. Děti se učily orientovat na hvězdné obloze a vše bylo doplněno pohádkou - ,, Se zvířátky o vesmíru". 

 

______________________________________________________________________________________________________

Jak se máme u nás ve školce můžete zhlédnout zde : 

 

HASIČI V MŠ 3.6. 2019 - FOTO ZDE 

 

 

_______________________________________________________________________________________________________________________________

 

HUDEBNĚ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM V MŠ Africký příběh 22.5. 2019 - FOTO ZDE

________________________________________________________________________________________________________________________________

 

DEN MATEK 13. 5. 2019- FOTO ZDE

 

________________________________________________________________________________________________________________________________

 

ČARODĚJNICKÉ DOPOLEDNE 30. 4. 2019 - FOTO ZDE

_______________________________________________________________________________________________________________________________

DIVADLO V MŠ  20. 3. 2019 -  FOTO ZDE

________________________________________________________________________________________________________________________________

Jak se máme u nás ve školce můžete zhlédnout zde :

KARNEVAL V MŠ 18. 2. 2019 

Jak jsme si užili karnevalový den v MŠ plný legrace a zábavy se můžete podívat ve FOTOGALERII ZDE. 

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________

 

LOUTKOVÉ DIVADÉLKO V ZŠ 25. 1. 2019

 

V pátek 25. 1. 2019 jsme se v ZŠ zúčastnili loutkového divadélka - Cesta do Betléma. Příběhem o narození Ježíška jsme zavzpomínali, jak to bylo o Vánocích..

 

_________________________________________________________________________________________

 

 

NADÍLKA V MŠ 19. 12. 2018

Vánoce se rychle blíží, všude kolem voní cukroví, zní koledy a všechny děti se nedočkavě těší na příchod Ježíška. 

I nás v MŠ v předstihu navštívil Ježíšek se spousty dárečků. Po příchodu pana starosty a paní Sochorové, jsme si všichni společně zazpívali několik vánočních koled a děti se těšily z nových hraček. :) 

________________________________________________________________________________________________________________________________

 

ŽONGLÉR V ZŠ 6. 12. 2018

 Čtvrteční dopoledne nás př

 

 

V průběhu měsíce prosinec se naše MŠ zapojila do projektu Ježíškova vnoučata. Tento projekt tvořený srdcem má opravdu smysl, a proto jsme se s dětmi z mateřské školy rozhodli vyrobit přáníčka a drobné vánoční výrobky, které určitě osamoceným seniorům vykouzlí úsměv na tváři.  Věříme, že alespoň takovou maličkostí překvapíme seniory a zpříjemníme jim vánoční čas.

____________________________________________________________________________________________

     

 

ŽONGLÉR V ZŠ 6. 12. 2018

 Čtvrteční dopoledne nás příjemně překvapilo žonglerské vystoupení v ZŠ. Celé dopoledne nebyla nouze o smích, děti byly nadšené. Žonglér předvedl několik žonglérských triků, kouzel a děti zapojoval do představení. 

__________________________________________________________________________________________________________________________________

MIKULÁŠ V MŠ 5. 12. 2018

Jelikož máme ve školce šikovné děti, které pilně nacvičovaly básničky a písničky pro Mikuláše, tak nás v úterý 5. prosince přišel navštívit do školky společně s andílky a čerty. Všechny děti zazpívaly vánoční písničky, zarecitovaly několik básniček a společně si vychutnaly krásné mikulášské dopoledne.  

 

________________________________________________________________________________________________________________________________

ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU PŘED MŠ 3. 12. 2018

 
Hned po adventní neděli v pondělí 3. 12. 2018 proběhlo před MŠ vánoční rozsvěcování stromu. Děti z MŠ zazpívaly spoustu krásných vánočních písní, koled a zarecitovaly básničky. Následoval vánoční jarmark s výrobky, které děti v průběhu měsíce na tuto vánoční akci připravovaly. Nechybělo ani občerstvení vlastní dětské výroby :). Díku tomuto krásnému předvánočnímu večeru jsme měli možnost všichni společně načerpat nádhernou vánoční atmosféru. 
 
__________________________________________________________________________________________________________________________________

DIVADLO SE ZDRAVÍKEM V MŠ 28. 11. 2018

Divadélko, zaměřené na zdravý životní styl, o kterém dětem povídal Zdravík společně s papouškem, se dětem moc líbilo. Jak se děti zapojily do povídání, se můžete podívat ve fotogalerii. 

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________

NÁVŠTĚVA LETIŠTĚ NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU  22. 10. 2018

¨
Pondělní den byl pro nás velkým zážitkem. Jeli jsem na prohlídku vojenské letecké základy Náměšť nad Oslavou. Během dopoledne jsme se podívali do vrtulníků, hangáru, viděli jsem dravé ptátky, vycvičené psy, hasičskou záchranou jednotku a celkově areál letiště. Všichni jsme odjížděli s velkým nadšením. 
 
 
_________________________________________________________________________________________________________________________________
 

DÝŇOVÁNÍ U MATUŠŮ  19. 10. 2018

 

Na páteční odpoledne se všichni moc těšili. Čekalo nás totiž podzimní dýňování v zahradě Matušů v Horních Lhoticích.

Pro každého byla přichystaná dýně, které děti namalovaly obličej. Někdo namaloval dýni s velkým úsměvěm, druhý se naopak snažil o co nejstrašidelnější. Poté následovalo dlabání. Nakonec si děti dýně vyzdobily různými přírodninami a mohly se těšit, až uvnitř doma rozsvítí svíčku.

 Musíme uznat, že se dýňová strašidélka dětem moc podařila. 

 

 

_______________________________________________________________________________

MAŇÁSKOVÉ DIVADLO  12. 10. 2018

 

V pátek za námi do MŠ přijelo maňáskové divadlo ŠTENBERK. Na děti čekal soubor 3 pohádek - 

 O pejskovi a kočičce, O Šípkové Růžence,  O kohoutkovi. Během pohádek si děti hravou formou vyslechly spoustu ponaučení a společně si i zazpívaly.  Velký potlesk a úsměv dokazoval, že se dětem divadélko moc líbilo. 

 

_________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

KOUZELNICKÉ PŘEDSTAVENÍ V MŠ 27. 9. 2018

 

Ve čtvrtek 27. 9. 2017 za námi do MŠ zavítal kouzelník. Celé představení děti moc zaujalo, jelikož se mohy zapojit i do kouzlení. Největším zážitkem bylo, když kouzelník společně s dětmi vykouzlil živého králíčka a holoubka.

 

__________________________________________________________________________________________  

 

ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY 29. 6. 2018
 
Jak už to bývá, čas plyne, jako voda. Konec školního roku už je zase tu. V pátek jsem se naposledy všichni sešli společně s našimi předškoláčky a prožili krásný poslední den ve školce. Přišel se rozloučit i pan starosta s paní Sochorovou a společně s učitelkami předali dětem krásné dárečky, které budou mít jako vzpomínku na časy prožité v mateřské školce. 
_______________________________________________________________________________________________________________________________
 
 
 
SPANÍ PŘEDŠKOLÁKŮ V MŠ 22. 6. 2018
 
V pátek v podvečer jsme se sešli s předškoláky ve školce, abychom mohli společně prožít hezké chvíle na rozloučenou před prázdniny. Čekala nás cesta do PRAVĚKU, která obsahovala spoustu skvělých her a soutěží. Každý předškoláček si na památku vyrobil pravěké tričko s dinosaurem. 
Když se konečně setmělo, nechyběl pyžamový tanec a hlavně nejdůležitější zkouška předškoláka, první noc ve školce. Všechny děti noc bez rodičů krásně zvládli a věřím, že mají spoustu veselých zážitků. 
 
 
 
 
 
_______________________________________________________________________________________________________________________________
 
 
HUDEBNĚ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM  22. 6. 2018
 
V pátek v MŠ proběhl hudebně vzdělávací program, který děti překvapil svoji pohádkou - INDIÁNSKÉ LÉTO, aneb vyprávění netradičních hudebních nástrojů. 
Byl to interaktivní příběh s prvky enviromentální výchovy a muzikoterapie.
 
 
_________________________________________________________________________________________
 
 
 
NÁVŠTĚVA HASIČŮ Z NÁMĚŠTĚ 19. 6. 2018
 
V úterý nás svoji návštěvou v MŠ potěšili HASIČI Z NÁMĚŠTĚ. Připravili pro nás prohlídku hasičského auta, ukázali nám hasičské vybavení a pověděli důležité informace. Dětem se odpoledne s hasiči moc líbilo. 
 
 
_________________________________________________________________________________________
 
 
KOLOTOČE V KRALICÍCH 1. 6. 2018
Jako každý rok, tak i letos jsme prožili první červnové dopoledne na kolotočích v Kralicích. DEN DĚTÍ, při kterém se  všichni mohli povozit na kolotočích, se dětem moc líbil. 
 
 
_______________________________________________________________________________________________________________________________

 

VÝLET DO NÁMĚŠTĚ 31. 5. 2018

31. 5.2018 jsme s dětmi z MŠ jeli na výlet do Náměště nad Oslavou. Hned ráno jsme vyjeli autobusem přímo na zámek, kde byl pro děti přichystaný bohatý program. Krásné divadelní představení se spoustou legrace. Asi největším zážitkem pro děti bylo vystoupení prince Bajaji na koni, který přemohl draka.
Na závěr nás čekalo projít všechny stanoviště v zámecké zahradě - za úkol jsme měli například prát prádlo, mlít mouku, vyrobit vlnu a mnoho dalších. Všechny děti odjížděly s velkým zážitkem. 
 
 
________________________________________________________________________________________________________________________________
 
 

DIVADLO V ZŠ - EZOPOVY BAJKY  15. 5. 2018

15. 5. 2018 jsme se zúčastnili divadla v ZŠ - Bajky pana Ezopa. Byly to pohádkové příběhy s ponaučením, do kterých se děti zapojovaly. 
 
 
 
 
 
_______________________________________________________________________________________________________________________________
 
 
DEN MATEK - květen 2018
 V pondělí 14. 5. 2018 jsme odpoledne prožili v MŠ společně s našimi maminkami a příbuznými. Na besídku pro maminky se děti moc těšily, zatančily spoustu tanečků, zazpívaly písně a zarecitovaly básničky. Společně s rodiči jsme si všichni toto krásné odpoledne užili. 
 
 
 
_______________________________________________________________________________________________________________________________
 
 

DIVADLO V MŠ -  18. 4. 2018

18. 4. 2018 proběhlo v MŠ divadelní představení s názvem Pan Zelený, slečna Červená a zebra Debra. Po celou dobu představení byly děti seznamovány s pravidly silničního provozu a důležitosti semaforu. Ponaučení bylo zábavnou formou, proto se dětem tolik líbilo. 

________________________________________________________________________________________________________________________________

ČARODĚJNICKÝ DEN V MŠ - duben 2018 

I letos jsme v MŠ prožili hezké čarodějnické dopoledne. Rázem se celá třída proměnila v čaroděje, kouzelníky a čarodějky. Děti čekalo spoustu zábavných čarodějnických her, vyzkoušely si let na koštěti, chůzi v kouzelnických botech, chytání pavouků a mnoho dalších. Dopoledne plné čar a kouzel jsme zakončili pořádným čarodějnickým tancem. Všichni jsme si to moc užili. :)
 
________________________________________________________________________________________________________
 
 

NÁVŠTĚVA PŘEDŠKOLÁKU ZŠ - 5. 4. 2018 

Jak se našim šikovným předškoláčkům líbilo v ZŠ v Kralicích se podívejte ve fotogalerii.:)
 
 
________________________________________________________________________________________________________________________________
 

VYSTOUPENÍ SE ZVÍŘÁTKY V ZŠ - 30. 3. 2018 

 
V pátek 30. 3. 2018 jsme šli do ZŠ na představení se zvířátky. V průběhu veselého vystoupení zvířátek měly děti možnost stát se na chvíli kouzelníky a pohladit si zvířátka.  
 
 
________________________________________________________________________________________________________________________________
 
 

POVÍDÁME SI O ZVÍŘÁTKÁCH - březen 2018 

________________________________________________________________________________________________________________________________

 

LOUTKOVÉ DIVADLO V ZŠ - 21. 3. 2018 

Ve středu 21. 3. 2018 jsme užívali dopoledne s pohádkou - O princezně na hrášku. Společně s žáky základní školy jsme zhlédli loutkové divadélko, které se nám moc líbilo. Na konci představení byla možnost si prohlédnout z blízka všechny loutky, kulisy a na cokoliv se zeptat. Děti byly nadšené. :)  
 
__________________________________________________________________________________________________________________________________

TĚŠÍME SE NA JARO - březen 2018

__________________________________________________________________________________________________________________________________

 

KARNEVAL V MŠ 16. 2. 2018

Páteční den jsme ve školce prožili krásným kouzelným a pohádkovým způsobem. Každý z nás se proměnil v neobyčejnou karnevalouvou postavu. Už ráno do školky nepřišli puze paní učitelky a děti, ale rázem byla třída plná rytířů, princezen, víl, zvířátek, doktorů, hasičů, kovbojů a mnoha dalších. Celé dopoledne plné soutěžení, vyrábění a tanečků jsme si moc užili. :) 
 
 
__________________________________________________________________________________________________________________________________

MAŇÁSKOVÉ DIVADLO V MŠ 26. 1. 2018

Páteční dopoledne jsme v MŠ prožili pohádkově. Přijelo za námi MAŇÁSKOVÉ DIVADLO ŠTERNBERK s krásným pásmem 3 pohádek -  "Hrnečku vař, O zlaté rybce, O Smolíčkovi".  Dětem se divadélko moc líbilo a během pohádek měly  i možnost si společně zazpívat. 
 
__________________________________________________________________________________________________________________________________

STAVĚNÍ KRÁLOVSKÉHO TRŮNU  19. 1. 2018

 
__________________________________________________________________________________________________________________________________

 

CVIČENÍ S PADÁKEM  16. 1. 2018

 
__________________________________________________________________________________________________________________________________

 

HRÁTKY SE SNĚHEM 17. 1. 2018 

__________________________________________________________________________________________________________________________________

POVÍDÁME SI O TŘECH KRÁLECH  5. 1. 2018

__________________________________________________________________________________________________________________________________

VÁNOČNÍ KOLEDOVÁNÍ  20. 12. 2017

Ve středu 20. 12. nás potěšili svoji návštěvou žáci 8. a 9. třídy ze ZŠ Březník. Doprovázela je paní učitelka Mgr. Martina Kobrová  a pan ředitel Mgr. Zdeněk Cabejšek. Žáci zazpívali spoustu vánočních písní a nechybělo ani doprovázení na hudební nástroje. Mockrát děkujeme za krásné vystoupení, díky kterému jsme mohli prožít příjemnou vánoční atmosféru
 

 

VÁNOČNÍ NADÍLKA V MŠ  19. 12. 2017

Úterý 19. 12. 2017 jsme prožívali v MŠ krásné vánoční dopoledne. Navštívil nás pan starosta s paní Sochorovou a společně jsme prožívali vánoční atmosféru a čekali na příchod Ježíška. Aby nám čekání nebylo dlouhé a Ježíšek našel správnou cestu za námi do školky, všichni jsme si zazpívali vánoční koledy a občerstvili se vánočním cukrovím.  Byl to opravdu kouzelný den plný rozzářených dětských tváří a velkého nadšení. 
 

________________________________________________________________________________________________________________________________
 
 

MIKULÁŠ VE ŠKOLCE 5. 12. 2017

V úterý 5. prosince nás ve školce navštívil Mikuláš  s andílky a čerty. Všechny děti společně zarecitovaly několik básniček a za odměnu dostaly od andílka sladkou odměnu.
 
 
________________________________________________________________________________________________________________________________

ROZSVĚCOVÁNÍ VÁNOČNÍHO STROMU  - 4.12. 2017

V pondělí 4. prosince proběhlo již tradiční rozsvěcování vánočního stromu před MŠ. Byl připraven bohatý program a malé občerstvení, děti z MŠ zazpívaly spoustu krásných vánočních písní a koled a zarecitovaly básničky. Nechyběl ani vánoční jarmark, na který děti v průběhu měsíce vyráběly vánoční výrobky a různé dekorace.  Celý večer jsme si užívali v krásné vánoční atmosféře. 

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________

DIVADÉLKO O ZDRAVÍKOVI  - 16.11. 2017

Divadelní představení o Zdravíkovi a jeho zvířecích kamarádech z kouzelného lesa děti velice zaujalo. Všechny děti byly zapojeny do děje a každý si mohl vyzkoušet hrát pohádkovou postavu, dorozumívat se zvířecí řečí a pohybovat se jako zvířátko. Hlavní postavou celého představení byl Zdravík, který hravou formou děti učil o zdraví a zdravém životním stylu.  Na památku divadelního představení děti dostaly naučné zvířecí pexeso, omalovánky a diplom.
 

KRMENÍ OVEČEK - 9.11. 2017

Čtvrteční procházku jsme spojili s krmením oveček. 
 
________________________________________________________________________________________________________________________________

BRAMBORIÁDA V MŠ - 30.10. 2017

 
V pondělí 30. 10. 2017 proběhla v MŠ podzimní akce BRAMBORIÁDA. 
Na odpoledním tvoření dětí a rodičů si každý přišel na své, každý zapojil fantazii a pustil se do vyrábění bramborových skřítků, zdobení tašek bramborovými razítky, výroby náhrdelníků z brambor a šípků. Kdo zrovna nevyráběl, mohl si zasoutěžit a občerstvit se pokrmy z brambor. Domů všichni odcházeli spokojení a s krásnými výrobky. 
 
________________________________________________________________________________________________________________________________

DÝŇOVÁNÍ U MATUŠŮ- 20.10. 2017

V pátek jsme si podzimní den užili na dýňování ve Lhoticích u Matušů. Hned dopoledne jsme jeli autobusem do Lhotic, kde nás čekalo zábavné vyrábění dýňových strašidýlek. Děti byly nadšené a každý odjížděl s velkou radostí z vlastně vyrobené dýně. 
 
 
 
__________________________________________________________________________________________________________________________________

HRY S DRAKEM - říjen 2017

 
 
__________________________________________________________________________________________________________________________________

 

POUŠTĚNÍ DRAKŮ - říjen 2017

Nastal nám podzim, listí opadává a vítr začal pořádně foukat. Počasí nám přálo, a tak jsme neváhali a šli pouštět draky před MŠ. Drak se nenechal zahanbit a hned pyšně vyletěl vzhůru k obloze. Pro děti to byla pěkná podívaná a zážitek. :)
 
__________________________________________________________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY 30. 7. 2017

 
Jak už to bývá, každý školní rok má svůj konec... A tak i letos nás čekalo loučení s našimi předškoláky. V pátek 30. 6. jsme naposledy přivítali ve školce naše předškoláky, společně se všichni rozloučili a zazpívali několik písniček. Za předškoláky se přišli rozloučit paní ředitelka a pan starosta s paní Sochorovou. Děti na památku dostaly spoustu dárečků, které jim budou připomínat roky prožité ve školce.  
 
____________________________________________________________________________________________________________________________

NÁVŠTĚVA MUZEA V KRALICÍCH 23. 6. 2017

Páteční den jsme se seznámili s historií v Kraliccíh nad Oslavou, šli jsme se podívat na BIBLI KRALICKOU a dozvěděli se spoustu zajímavostí. Společně jsme strávili dopoledne prohlídkou muzea a kostela, dokonce jsme i na vlastní oči mohli vidět, jak probíhal tisk. 
 

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________

SPANÍ PŘEDŠKOLÁKŮ V MŠ 16. 6. 2017

V pátek 16. 6. 2017 naši předškoláci dokázali, že už po prázdninách z nich budou správní a šikovní školáci. Zvládli  přespat celou noc ve školce bez rodičů a moc si to užili. Čekala je cesta správného piráta - spoustu soutěží, výroba pirátských triček, pokrm hodný piráta. Děti neváhaly a hned se s velkým nadšením proměnily v soutěživé piráty, které se ničeho a nikoho  nezalekly a pilně plnily úkoly.  Za odměnu na ně čekal pirátský poklad, který si musely podle indícií a mapy samy najít.  Nechybělo předání diplomů, odměn a na ukončení celého dne - pyžamová párty. Po celém krásně prožitém dni, děti spaly jako andílci. :)
 
 
 
________________________________________________________________________________________________________________________________

 POUŤ V KRALICÍCH 15. 6. 2017

Ve čtvrtek 15. 6. 2017 jsme celé dopoledne společně užívali kolotočů v Kralicích. Zažili jsme spoustu legrace a domů odcházeli s velkým zážitkem.  
 
 
__________________________________________________________________________________________________________________________________

NÁVŠTĚVA HASIČŮ V KRALICÍCH 13. 6. 2017

Úterní dopoledne jsme si užili ve společnosti hasičů z Kralic. Byli jsme za nimi pozváni do hasičské zbrojnice v Kralicích. Hasiči pro nás měli přichystaný bohatý program, který deti moc zaujal. Měli jsme možnost si vše vyzkoušet a dostali důležité informace o hasičském dění. Děti nahlédly do hasičské zbrojnice, užily si prohlídku hasičských aut a veškeré hasičké vybavení,  stříkaly vodu z hadice, prohlédly si hasičskou stříkačku pro koňský povoz, poslechly si hasičskou sirénu. Velké nadšení vzbudilo stříkání vody z hadice, ke kterému nám přálo i krásné slunečné počasí. Mockrát děkujeme hasičům z Kralic za pěkný program pro děti.
 
 
 
________________________________________________________________________________________________________________________________

LITERÁRNÍ ČTENÍ V NÁMĚŠTI NAD OSLAVOU 7. 6. 2017

Ve středu 7. 6. 2017 jsme jeli na literární čtení do Náměště nad Oslavou. Přivátaly nás 3 známé herečky, které dětem četly pohádky ( o čertovi, ježibabě atd..)
Pohádky byly dětem přednášeny zábavně se spoustou zvuků, nechyběl ani tanec a zpěv.   
 
 
_________________________________________________________________________________________________________________________________

VÝLET DOLNÍ KOUNICE - 24. 5. 2017

Ve středu 24. 5. 2017 jsme jeli na výlet do Dolních Kounic. Už ráno byli všichni plní nadšení a očekávání. Jen co jsme přijeli autobusem na hrad, přivítaly nás dvě čarodějky, které nás provázely bohatým programem. Plnili jsme spoustu úkolů - hledali jsme klíče k pokladu, hráli soutěže, tancovali a radovali se. Výlet se moc vydařil a všem se líbil. :)
 
 
__________________________________________________________________________________________________________________________________

DEN MATEK V MŠ 17. 5. 2017

Středeční odpoledne jsme v MŠ prožili společně s rodiči a příbuznými. Měli jsme besídku, kde děti zazpívaly několik písní, zarecitovaly básničky a nechyběl ani tanec. :) Poté následovalo promítání fotek a malé občerstvení, ketré děti připravily. 
_________________________________________________________________________________________________________________

ČARODĚJNICKÝ DEN  V MŠ - 28. 4. 2017

 
V pátek 28. 4. 2017 proběhl ve školce čarodějnický den. Hned ráno se ve třídě začali scházet čarodějové a čarodějky, kouzelníci a kouzelnice. Celé dopoledne jsme prožili soutěžením, tancem a zpěvem. Nechybělo chytání pavouků a žížal, let na koštěti, chůze v kouzelnických botách. Největším překvapením pro nás byly myšky a krysy, na které jme se mohli podívat a pohladit si je. Páteční den jsme si moc užili a máme spoustu zážitků. 
 
 
_____________________________________________________________________________________________________

ČLOVÍČEK A JEHO MAMINKA PLANETA ZEMĚ 27. 4. 2017

 
Čtvrteční den 27. 4. 2017 jsme ve školce prožili netradičně, účastnili jsme se výukového projektu v MŠ.  Povídání o PLANETĚ ZEMĚ se dětem moc líbilo a velice zaujalo. 
 
 
____________________________________________________________________________________________________________________________________

VELIKONOČNÍ DÍLNIČKY V MŠ - 11. 4. 2017

 
Úterní odpoledne 11. 4. 2017 jsme ve školce prožili společně s rodiči a dětmi vyráběním. Každý měl možnost si vyrobit spoustu velikonočních výrobků. Nechybělo ani typické zdobení velikonočních perníčků. Děti rodičům zazpívaly i několik velikonočních písní a domů si odnášely s radostí krásné výtvory.
 
________________________________________________________________________________________________________________________________

DIVADLO PASÁŽ v TŘEBÍČI- 4. 4. 2017

V úterý 4. 4. 2017 jsme navštívili divadelní představení v DIVADLE PASÁŽ V TŘEBÍČI.  Divadlo bylo o velikonočním čtyřlístku, který ztratil barvičky. Během představení zaznělo několik velikonočních písní, při kterých děti neváhaly a zpěvem se přidaly. Představení bylo veselé a proto se dětem tolik líbilo. 
 
____________________________________________________________________________________________________________________________________

KARNEVAL V SOKOLOVNĚ - 4. 3. 2017

 
V sobotu 4. 3.2017  se sokolovna v Kralicíh proměnila v karnevalový bál plný pohádkových postav. Celé odpoledne plné soutěžení, tance a skotačení si děti moc užily.  Provázeli je klauni, kterým nechyběl velký úsměv a nadšení.
 
_________________________________________________________________________________________
 
 

KARNEVAL V MŠ - 3. 3. 2017

 
V pátek 3.3.2017 jsme ve školce měli karneval  a zažili spoustu legrace a her. Hned z rána jsme se všichni sešli v kostýmech různých pohádkových postav a zvířátek. 
 
 
_________________________________________________________________________________

SOLNÁ JESKYNĚ VE Velké Bíteši - 2017

V lednu a únoru jsme jezdili do solné jeskyně ve Velké Bíteši. Jak se dětem líbilo v solné jeskyni se přesvědčte sami ve fotogalerii. 
 
 
_________________________________________________________________________________

 

MAŇÁSKOVÉ DIVADLO v MŠ - 13. 1. 2017

V pátek 13.1 2017 proběhlo v MŠ MAŇÁSKOVÉ DIVADLO, které za námi přijelo ze Šternberka. Zahrálo sadu 3 pohádek  -DLOUHÝ, ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ, - O KOBLÍŽKOVI, - TŘI PRASÁTKA. Děti byly z pohádek nadšené a společně si při pohádce zazpívaly několik písniček. 
 
 
 
__________________________________________________________________________________________________________________________________

RADOVÁNKY NA SNĚHU - leden 2017

 
Konečně nám napadl sníh a my si mohli užívat sněhových radovánek a skotačení na školní zahradě. Děti s velkou radostí stavěly jednoho sněhuláka za druhým a musím uznat, že se jim to moc dařilo :).
 
 
____________________________________________________________________________________________________________________

VÁNOČNÍ NADÍLKA V MŠ - 20. 12. 2016

 

 Na Ježíška jsme se ve školce moc těšili a nedočkavě očekávali, až uslyšíme zazvonit zvoneček. Nakonec přeci jen přišel a překvapil nás velkou nadílkou. 

V uterý 20. 12. nás navštívil  pan starosta a společně jsme prožili hezké dopoledne u vánoční nadílky. Oči nám rozzářil svítící stromeček, který jsme společně v MŠ zdobili. Děti zazpívaly několik koled u vánočního stromečku a pustily se s nadšením do rozbalování krásných dárečků. Za všechny dárky moc děkujeme. 

 

______________________________________________________________________________________________________

 

DIVADLO v ZŠ Šípková Růženka - 19. 12. 2016

V pondělí 19. 12. jsme navštívili ZŠ v Kralicích, kde ná přivítali se svoji pohádkou žáci 9. tříd z Březníka. Pohádka Šípková Růženka se žákům moc vydařila a dětem z MŠ moc líbila. 
 
____________________________________________________________________________________________________________________

Mikuláš v sokolovně - 5. 12. 2016

 
Mikuláš s andílky a čerty nás v pondělí večer navštívil i v sokolovně v Kralicích. Sešla se nás plná sokolovna a nedočkavě jsme čekali na příchod Mikuláše. Děti si museli Mikuláše hlasitě zavolat, nezklamal a přeci jen přišel :). Děti ze školky měly za úkol poskládat hranici z dřívek a zazpívat vánoční koledy, za odměnu dostaly balíček sladkostí. Celý večer si děti užily a odcházely s velkým zážitkem.
 
 
____________________________________________________________________________________________________________________________________

Mikuláš v MŠ - 5. 12. 2016

V pondělí 5. prosince nás ve školce navštívil Mikuláš  s andílky a čerty. Děti Mikuláši zazpívaly několik písniček a zarecitovaly básničky. Jelikož všechny děti Mikuláši slíbily, že nezlébí, andílek rozdal sladkou odměnu. 
 
_____________________________________________________________________________________________________________________________________

 3D projekce v ZŠ 2.12 2016 

 
V pátek 2.12.2016 nás v ZŠ čekal velký zážitek - 3D projekce. Každý z nás dostal na oči kouzelné brýle, se kterými bylo vše jako živé. Měli jsme možnost zavítat do podmořského světa, kde jsme se skoro mohli dotýkat rybiček, které k nám připluly úplně blízko. Bylo to opravdu kouzelné. Dále nám promítali pohádku - Oříšková loupež, která nás velice pobavila. 
 
 
 
____________________________________________________________________________________________________________________________________

 Rozsvěcení vánočního stromu 28. 11. 2016 

 
V pondělí 28. 11. 2016 proběhlo před MŠ vánoční rozsvěcování stromu.  V 17:00 jsme se před školkou shromáždili, abychom si společně užili kouzelný večer při rozsvěcování stromečku. Děti si připravily několik vánočních písní, koled a básní.  Nechyběl ani vánoční jarmark se spousty krásných výrobků, které děti pilně vyráběly. Na zahřátí nám posloužil dětský punč a svařák. 
___________________________________________________________________________________________

VÁNOČNÍ PEČENÍ - prosinec 2016 

Začal nám vánoční čas a tak jsem ve školce neváhali a pustili se do pečení cukroví. Rázem se z nás stali kuchaři a kuchařky. Pečení nám opravdu šlo a velice bavilo. :)
 
 
 
_______________________________________________________________________________________________________

DIVADLO PASÁŽ TŘEBÍČ - 8. 11. 2016

Na úterý 8. 11. 2016 jsme se moc tešili. Zavítali jsme do Třebíče do divadla Pasáž na představení- NA KOUZELNÉM PALOUČKU. O paloučku, který byl opravdu kouzelný jsme se přesvědčili hned na začátku představení - viděli jsme tančící květinky, mluvící měsíček a sluníčko, energicky tančící a cvičící žabky, které nás opravdu pobavily. :) Největším zážitkem a překvapením celého divadla byli JŮ a HELE, kteří za námi přijeli až z televize. Kulturní dopoledne v Třebíči jsme si moc užili a odjížděli jsme s velkým zážitkem. 

 

 

__________________________________________________________________________________________________________________

DÝŇOVÁNÍ - 25. 10. 2016

I letos jsme se zůčastnili akce dýňování u Matušů ve Lhoticích. Hned po svačince jsem jeli autobusem do Lhotic a byli jsme opravdu natěšení.

Nejprve nás čekal úkol v podobě vydlabání dýně, poté namalování usměvavých nebo strašidelných obličejů, vyříznutí otvorů a finální dozdobení různými přírodninami. Každý  vyráběl podle své fantazie, která u dětí byla velice pestrá. :) 

Celé dopoledne jsme si na dýňování  moc užili a domů odjížděli s krásnými výtvory a hlavně s radostí a nadšením. Každý se těšil, až se věčer podívá do blikajícího světélka....

 

 

_____________________________________________________________________________________________________


 

MAŇÁSKOVÉ DIVADLO - 21. 10. 2016

 
V pátek 21.10.2016 za námi do MŠ zavítalo maňáskové divadlo Šikulka.  Představení obsahovalo sérii 3  výchovných pohádek - Loupežník a pyšná princezna, Adélka a zoubečky, Kouzelná bylinka, aneb Jak se Honzík uzdravil. V sérii pohádek se děti dozvěděly o tom, 
 proč je pýcha špatná vlastnost, proč dbát o naše zdraví a jaké následky přináší neposlušnost.
 
__________________________________________________________________________________________________________________________________

LOUTKOVÉ DIVADLO - 5. 10. 2016

5. října 2016  jsme s dětmi šli  na divadlo do ZŠ.  Loutkové divadelní představení se dětem moc líbilo a mile překvapilo svoji pohádkou o Princi z knížky.

 

_________________________________________________________________________________________

VÝLET DO LESA ZA SKŘÍTKEM PODZIMNÍČKEM - 26. 9. 2016

Začal nám podzim, tak jsme neváhali a vydali se navštívit podzimní skřítky do lesa. Cestou jsme pozorovali padající barevné listí a sbírali přírodniny na výzdobu školky. V lese jsme pilně stavěli z listí a klacíku domečky pro skřítky, kteří nám za odměnu přichystali sladký poklad. S velkým nadšením jsme poklad hledali a s chutí se do něj pustili. :) Celý den jsme si moc užili a podzim krásně přivítali. 

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________

 

ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY 30. 6. 2016

 
Už se nám nachýlil školní rok ke konci a nás čekalo rozloučení s předškoláky. Ve čtvrtek se s předškoláky přišel rozloučit pan starosta s paní Sochorovou. Naši předškoláčci si na rozloučení připravili krásné pásmo písniček, básniček a pohádku o Šípkové Růžence. Děti dostaly spoustu dárečků, z kterých byly nadšení a hned se pustily do rozbalování. Čtvrteční den, kdy byli všichni předškoláci v MŠ naposledy pospolu, jsme si moc užili a budeme na naše šikovné předškoláčky rádi vzpomínat. :) 

 

 

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

HASIČI V MŠ 28.6.2016

Úterní dopoledne nám v MŠ zpříjemnili hasiči z Kralic. Měli přichystaný obsáhlý a hlavně zábavný program pro děti - ukázku hasičského vybavení, prohlídku hasičského auta, stříkání vody z hadice, společné zpívání a tancování na hasičské písničky. Děti se opravdu nenudily, velké nadšení vzbudilo stříkání vody z hadice, ke kterému nám přálo i krásné počasí. Mockrát děkujeme hasičům z Kralic za pěkný program pro děti.
 

 

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ V KRALICÍCH 23.6.2016

 
Čtvrteční dopoledne jsme s dětmi navštívili dopravní hřiště v Kralicích, kde na nás čekal zábavný a hlavně poučný program. Společně jsme zopakovali, jak správně jezdit na kole, jak se chovat v dopravě a při chůzi po přechodě. Pod vedením komisařů, každé dítě nasedlo na kolo nebo koloběžku a trénovalo spávnou jízdu po dopravním hřišti. Za odměnu správného ježdění dostaly děti řidičský průkaz cyklisty dopravního hřiště v Kralicích a sladkou odměnu. Celé dopledne bylo zábavné a především velice poučné. 
 
 
__________________________________________________________________________________________________________________

SPANÍ VE ŠKOLCE 10.6.2016

 
Na páteční večer a především noc se naši předškoláčci moc těšili a byli nedočkaví. Čekalo je totiž něco nového... První noc ve školce :).  A nejen to,čekal je zábavný program plný her, smíchu, různých úkolů, večerní pyžamová párty, zkrátka skvěle prožitý večer se vším všudy. 
 
__________________________________________________________________________________________________________________________________

VÝLET BUDIŠOV 2. 6. 2016

 

2. 6. 2016 jsme se školkou jeli na výlet do Budišova. Už samotná cesta vlakem a autobusem byla velkým zážitkem- ovšem to byl pouze začátek. :) 

Největším nadšením pro nás byla prohlídka zvířátek v zámku Budišov. 

 

___________________________________________________________________________________________________________________________________

DEN DĚTÍ  - 1. 6. 2016

1. 6. 2016 jsme s dětmi oslavili DEN DĚTÍ - hráli jsme spoustu her, malovali křídami, zahráli si s novým padákem a užívali jsme hezkého dne. A samozřejmě nesměla chybět sladká odměna. :) 

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________

FOCENÍ TŘÍD šk. r. 2015/2016

 
____________________________________________________________________________________________________________________________________

POUŤ V KRALICÍCH  - 26. 5. 2016

Na čtvrteční den se děti moc těšily, jelikož je čekala návštěva kolotočů v Kralicích. S obrovským nadšením zkoušely jeden kolotoč za druhým a užívaly legrace. Byl to nádherný pohled, vidět všechny děti s rozzářenou tváří a velkým úsměvem. Čtvrteční dopoledne plné zábavy a smíchu si děti moc užily a odcházely se spoustou zážitků.

 

 

____________________________________________________________________________________________________________________

 

KINEMATOVLAK V NÁMĚŠTI NAD OSLAVOU- 24. 5. 2016

Dne 24.5. 2016 jsme se školkou jeli autobusem na výlet do Náměště nad Oslavou. 
V Náměšti na nás čekal kinematovlak s promítáním Krakonošských pohádek.
 Promítání pohádek a následné hraní v hracím vagónku se nám v neobvyklém prostředí moc líbilo a odjížděli jsme s úsměvem na tváři.:)

 

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________

 

BESÍDKA KE DNI MATEK- 12. 5. 2016

 
Ve čtvrtek 12. 5. 2016 u nás v MŠ proběhla besídka ke Dni matek. Čtvrteční odpoledne jsme ukázali našim maminkám a příbuzným, jaké jsme šikulky a šikulové. Předvedli jsme několik tanečků, zazpívali spoustu krásných písniček, zarecitovali básničky a zahráli divadélko O Šípkové Růžence. Nakonec jsme maminkám předali dárečky, které jsme s velkým nadšením vlastnoručně vyrobili. K závěru našeho vystoupení nesmělo chybět malé občerstvení na posilnění. :)  Dopoledne děti připravovaly jednohubky a šneky z listového těsta.
 
_______________________________________________________________________________

NÁVŠTĚVA POLICE V MŠ- 10. 5. 2016

 

V úterý 10. 5. 2016 nás v MŠ navštívila policie ČR. Úterní dopoledne jsme strávili ve společnosti policistů, kteří nám pověděli o významu policie a ukázali nám veškeré vybavení. Každý z nás si mohl vyzkoušet policejní vestu, obušek, pouta a čepici. Také jsme se mohli posadit do policejního auta a zahrát si na policisty, což byl pro nás velký zážitek. A abychom auto viděli se vším všudy, nesmělo chybět ani zapnutí policejního majáku. Návštěvu policie jsme si moc užili a tímto chceme poděkovat členům státní policie z Náměště nad Oslavou.

__________________________________________________________________________________________________________________

 

ČARODĚJNICKÝ DEN V MŠ - 29. 4. 2016

 
V pátek 29. 4. 2016 jsme se ve školce sešli poněkud netradičně, hned ráno jsme se všichni přivítali v čadějnických kostýmech. Rázem se celá třída dětí proměnila na čaroděje, čarodějnice, kouzelníky a ježibaby. Byl to opravdu kouzelný pohled. :) 
 Čekal nás totiž celý den čarodějnického soutěžení, a nejen to.. Společně jsme pekli hady, kteří neodmyslitelně patří k čarodějům a čarodějnicím. Zahráli jsme si nespočet čarodějnických her,vyráběli jsme papírové loutky čarodějnic, skládali puzzle ježibaby, lovili jsme hady, chytali pavouky, vyzkoušeli jsme chůzi v čarodějových botách, zazpívali jsme čarodějnické písně a zatančili si. Vše jsme zakončili společnou přípravou čarodějnického lektvaru, který byl opravdu kouzelný, náramně se nám líbilo jak šumí a buble :). K oslavě čarodějnic neodmyslitelně patří špekáčky, na kterých jsme si moc pochutnali. 
Za celodenní snahu a nadšení při soutěžení si každý domů odnesl odměnu a hlavně spoustu zážitků. 
Celý páteční den jsme si moc užili a už teď se těšíme na příští rok. 
 

 

______________________________________________________________________________________________________

 

ALTERNÁTOR TŘEBÍČ - 18. 3. 2016

V pátek 18. 3. se předškoláci zúčastnili akce Alternátor - ekotechnické centrum v Třebíči, kde se seznámili s programem, "Co všechno umí sluníčko". Pod vedením​ průvodkyně jsme nejdříve zavítali do expozice "Plnou parou vpřed", kde jsme viděli starodávné parní stroje, velké kotle a dokonce jsme si takový parní stroj i sestavili na dotykové tabuli.

Program je zaměřený na názorné seznámení s vlivem Slunce na život na Zemi. Pod vedením průvodce a za použití názorných exponátů se děti seznámily s jevy kolem nás, na které má Slunce vliv. Společně jsme se zabývali počasím, denní a roční dobou, teplotou, světlem, růstem rostlin i životními cykly živočichů. Nakonec pro nás bylo připraveno unikátní 3D projekční zařízení „Věda na kouli“, kde se nám naskytl reálný pohled naší planety Země a ostatních planetek v naší galaxii. Dětem se v centru moc líbilo a odnesly si nevšední zážitek.

 
 

 
________________________________________________________________________________

 

SFÉRICKÉ KINO - 4. 3. 2016

 
V pátek 4. 3. 2016 jsme se zůčastni sférického kina v ZŠ. Plní očekávání jsme zhlédli film "Tajemství stromů ". V této sférické podívané jsme měli možnost si svět prohlédnout očima malých brouků a to vše v  úhlu 360° . Dozvěděli jsme se proč stromy rostou, jak získávají energii ze sluníčka a mnoho dlších zajímavých věcí. Celý film byl velmi poučný a zároveň zábavný, jelikož nás celým dějem provázela beruška a svatojánský brouček. Páteční odpoledne strávené ve sfrérickém kině se dětem moc líbilo a všichni si odnesli nevšední zážitek.  
________________________________________________________________________________

NÁVŠTĚVA SOLNÉ JESKYNĚ - 24. 2. 2016

 
Od 20. 1. 2016 - 24. 2. 2016 jsme s dětmi jezdili každou středu na výlet do Velké Bíteše, kde jsme navštěvovali solnou jeskyni. Pro většinu dětí byla tato návštěva nevšedním zážitkem. Děti se zde pohybují v klimatizovaném a zároveň nenapodobitelném mikroklimatu. Mohou si zde masírovat chodidla pouhou chůzí v soli, stavět ze soli kopce, jezdit autíčky a náklaďáky po cestičkách, nabírat sůl bagrem a lopatkami. Děti prožijí necelou hodinu v klidném a harmonickém prostředí. Zážitkem je i cestování autobusem a pozorování přirody. Po tomto dopoledni jsou děti šťastné a odpočaté. 

___________________________________________________________________________________________

MOJE TĚLO A ZDRAVÍ - 4. 2. 2016

 
Začal nám nový měsíc únor a s ním přicházejí i nové věci, kterým se v MŠ učíme. Seznamujeme se se svým tělem a rozlišujeme části těla. Hrajeme si na doktory, sestavujeme postavy kamarádů z PET víček a mohé další aktivity, které nás moc baví a zároveň nás hravou metodou učí :) 
 
 
_____________________________________________________________________________________________________
 

NÁVŠTĚVA DIVADLA PASÁŽ V TŘEBÍČI - 15. 12. 2015

Vánoce se nám rychle blíží, proto jsme neváhali a vydali se zažít vánoční atmosféru trošku jinak. V úterý 15. 12. jsem jeli do divadla Pasáž v Třebíči na vánoční představení "VÁNOČNÍ ZVONEČEK VYPRAVUJE". Toto představení se dětem moc líbilo, jelikož bylo snadno pochopitelné a humorné. Zpívalo se několik vánočních koled, které si děti mohly zazpívat společně s herci. 
 
___________________________________________________________________________________________________________________

ROZSVĚCOVÁNÍ VÁNOČNÍHO STROMU - 7. 12. 2015

Na dlouho očekávané pondělí 7. 12. jsme se ve školce poctivě připravovali. Učili jsme se několik vánočních básniček a písniček, abychom mohli Ježíškovi při rozsvěcování stromečku před naší MŠ zazpívat. Děti vyráběly spoustu vánočních výrobků na jarmark, který byl součástí rozsvěcování. Nechybělo ani malé občerstvení, které děti s velkým nadšením nachystaly. Tyto naše přípravy vyvrcholily již zmiňovaným rozsvícením vánočního stromu, který rzzářil oči nejen dětí, ale určitě i dospělým. Byl to kouzelný večer, plný vánoční atmosféry a pohody. 

 

_____________________________________________________________________________________________________

MIKULÁŠSKÁ NADÁLKA - 4. 12. 2015

Na 4. prosince 2015 se mnozí z nás těšili.. Někteří byli plní očekávání a možná se i trošku báli. V MŠ nás totiž navštívil Mikuláš, anděl, několik čertíků a čertic v doprovodu s paní ředitelkou Mgr. Ivou Olšanovou. Děti Mikuláši zazpívaly několik písní a řekly básničky. Za odměnu každý dostal od anděla sladkou odměnu. 

Všem chceme moc poděkovat, že nás přišli do MŠ navštívit.

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________

VÁNOČNÍ PEČENÍ - 2. 12. 2015

Na Vánoce jsme se ve školce připravovali se vším všudy, proto nesmělo chybět ani pečení vánočního cukroví. Společně jsem připravovali perníčky, sušenky, rafaelo koule. Vyvalování těsta a vykrajování těsta děti obzvlášť bavilo, když věděli, že potom společně ochutnají, co připravily. :)

 

____________________________________________________________________________________________________________________________________

ŽONGLÉRSKÉ VYSTOUPENÍ- 1. 12. 2015

Úterní dopoledne 1. 12. 2015 jsme prožili společně s dětmi ze ZŠ, kam nás přijel navštívit se svým vystoupením žonglér Milan Ošmera. Předvedl nám žonglování s míčky, kroužky, kuželkami, roztáčení talířu atd. Vše bylo zpestřeno několika kouzelnickými triky, ze kterých byly děti velmi nadšené. Celé představení se nám velice líbilo a odnesli jsme si spoustu zážitků.

 

__________________________________________________________________________________________________________________

PRVNÍ SNÍH - 26. 11. 2015

Když letos konečně napadl první sníh, radost ve školce byla opravdu velká. I když vydržel pouhé dopoledne, sněhových radovánek jsme si na školní zahradě užili pořádně:)

 

____________________________________________________________________________________________________________________

NÁVŠETĚVA U ČEJKŮ - 18. 11. 2015

Středeční odpoledne 18. 11. 2015 jsme měli možnost prožít poněkud netradične. Byli jsme pozváni na návštěvu k Čejkům, kde na nás čekalo milé překvapení. A překvapení to bylo opravdu velké.. Každý z nás si mohl prohlédnout a dokonce i pohladit několik druhů neobvyklých zvířátek. Viděli jsme ještěrky, leguány, gekončíky, agamy a mnoho další netypických druhů. Největším zažitkem pro nás byla možnost pohladit si tato zvířátka.  Nechybělo ani napínavé krmení švábem, červem moučným a kobilkou, to nás velice bavilo :).

Celé středeční odpoledne jsme si moc užili a odcházeli se spoustou zážitků. 

Proto mockrát děkujeme paní Martině Čejkové za poutavou přednášku o jejich exotických zvířátkách.

 

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________

MAŇÁSKOVÉ DIVADLO - 13. 11. 2015

Ve pátek 13. listopadu 2015 nás v MŠ navštívilo již druhé divadelní představení- tentokrát maňáskové. Divadelní představení se skládalo ze tří pohádek, které se dětem velice líbily a každá z pohádek byla zároveň poučná. Během pohádek nechybělo ani společné a zábavné zpívání. Na dětech bylo patrné, že si představení velice užily. :) 

 

____________________________________________________________________________________________________________________________________

LOUTKOVÉ DIVADLO - 6. 11. 2015

Ve pátek 6. listopadu 2015 u nás v MŠ proběhlo loutkové divadelní představení, které děti mile překvapilo svoji pohádkou o Draku Bramborákovi. 

 

____________________________________________________________________________________________________________________

SLAVENÍ NAROZENIN

Narozeniny slavíme dle narozeninového kalendáře.  

 

       

  KALENDÁŘ MLADŠÍCH DĚTÍ                  KALENDÁŘ STARŠÍCH DĚTÍ

____________________________________________________________________________________________________________________________________

Fotogalerie: Naše aktivity

Tato fotogalerie je prázdná.